Dożynki gminy Ryglice w ZalasowejW niedzielę (17 sierpnia) w Zalasowej miały miejsce dożynki gminne. W czasie imprezy odbył się konkurs wieńca dożynkowego a starosta powiatu tarnowskiego wręczył Grosz Ziemski Tarnowski.


Aktualizacja 18.08.2014, 21:22

Relacja Tarnowska.tv - tarnowska.tv/aktualnosci/czytaj/3524,dozynki-gminy-ryglice-w-zalasowej-z-kamilem-bednarkiem.html

Starostami dożynek gminnych byli: Małgorzata Matug i Adam Jodłowski z Zalasowej.

Starostowie dożynek w Zalasowej
Starostowie dożynek

Kościół w Zalasowej
Kościół w Zalasowej

Po Mszy św. w kościele parafialnym w Zalasowej delegacje dożynkowe z poszczególnych miejscowości gminy Ryglice w barwnym korowodzie udały się pod scenę, gdzie komisja konkursowa dokonała oceny pracy twórców ludowych. W tym roku do konkursu stanęło 11 dzieł. W skład komisji konkursowej wchodziły: Maria Cetera z Muzeum Okręgowego w Tarnowie oraz Beata Rąpała z MCK Sokół w Nowym Sączu.


Maria Cetera ocenia wieniec

W kategorii wieńców tradycyjnych najwyżej oceniono wieniec przygotowany przez twórców zespołu "W Kuźni u Kowala" z Kowalowej.


Laureat konkursu - zespół "W Kuźni u Kowala" ze swoim dziełem dożynkowym

Dyplom za 1 miejsce w konkursie wieńca, Marta Piątek
Odebranie dyplomu przez Martę Piątek. Fot. D. Skruch


Wieniec przy kościele w Kowalowej. Fot. Dariusz Tyrpin

Przypomnijmy, że wykonawcy wieńca z zespołu ludowego byli także zdobywcami pierwszej lokaty w roku 2013 na dożynkach gminy Ryglice w Lubczy. Wówczas wyróżniono także inne dzieła, a zespół z Kowalowej towarzyszył kolejnym sukcesom innych wykonawców na dożynkach powiatu tarnowskiego w Radłowie (1 miejsce) oraz na dożynkach małopolskich w Rodakach (1 miejsce) i w dożynkach prezydenckich w Spale (5 miejsce w Polsce).

Wieniec dożynkowy zespołu "W Kuźni u Kowala" z Kowalowej
Wieniec zespołu "W Kuźni u Kowala" z Kowalowej

W tym roku jury konkursowe doceniło także wieniec z Uniszowej i zdecydowało, aby dzieło zespołu z Kowalowej pojechało na dożynki powiatu tarnowskiego do Ciężkowic, a laureat uniszowski reprezentował nasz region na dożynkach małopolskich.

Wieniec dożynkowy z Uniszowej
Wieniec dożynkowy z Uniszowej

Poniżej galeria zdjęć wszystkich wieńców dożynkowych w konkursie w Zalasowej.

Podobny artykuł: Dożynki 2014. Region, powiat tarnowski, gminy

Grosz tarnowski

W czasie dożynek gminnych w Zalasowej starosta powiatu tarnowskiego Roman Łucarz wręczył Grosz Ziemski Tarnowski dyrektorowi Ośrodka Kultury w Ryglicach Teresie Lisak. Najwyższe wyróżnienie powiatu to wyraz uznania dla działalności kulturowej, szczególnie w dziedzinie kultywowania tradycji i twórczości ludowej.

Grosz tarnowski dla teresy Lisak, dyr. Ośrodek Kultury w Ryglicah
Wręczenie Grosza Ziemskiego Tarnowskiego. Fot. Dawid Skruch

W czasie dożynek m.in. zaprezentowano ośpiewanie wieńca dożynkowego w wykonaniu zespołu "W Kuźni u Kowala" z Kowalowej. Na koniec wystąpiła gwiazda wieczoru: Kamil Bednarek.

Obrzęd dożynkowy
Obrzęd dożynkowy

Kamil Bednarek
Kamil Bednarek

Więcej fotografii: http://dawidskruch.blogspot.com/2014/08/dozynki-gminy-ryglice-koncert-kamila.html

Wieńce dożynkowe gminy Ryglice{webgallery}Bistuszowa Joniny Kowalowa Lubcza Ryglice, ul. Piastowska Ryglice, ul. Tarnowska Uniszowa Zalasowa, Kamieniec Zalasowa, Koło Gospodyń Wiejskich Zalasowa, Koło Rękodzieła Artystycznego Zalasowa, Przymiarki - Wymyśle{/webgallery}Fot. J. Siemek

Odsłon artykułów:
17520266

Odwiedza nas 78 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…