Duże straty w pożarze w Woli Lubeckiej

W nocy 17 sierpnia doszło do dużego pożaru w Woli Lubeckiej, który postawił na nogi wszystkie lokalne jednostki straży. Spłonęły budynki gospodarcze oraz wyposażenie.

Tuż po północy z soboty na niedzielę przejeżdżający rowerzyści zauważyli pożar w jednym z gospodarstw w Woli Lubeckiej. Wkrótce na miejsce wstawiły się wszystkie jednostki OSP z terenu gminy Ryglice (Joniny, Kowalowa, Lubcza, Ryglice, Wola Lubecka, Zalasowa) oraz PSP Siedliska i Tarnów, a także policja.

Pożar w Woli Lubeckiej

Pierwszy na miejsce przybył zastęp ochotników miejscowej jednostki OSP, którzy wyprowadzili z budynku zwierząta oraz prowadzili akcję gaszenia. Po opanowaniu żywiołu, strażacy przystąpili do rozbiórki budynków i przelewaniu nadpalonych elementów. Jeden ze strażaków podczas przerzucania gruzu znalazł przysypanego psa, którego udało się wydostać. Akcja zakończyła się około godziny piątej. Spaleniu uległ budynek gospodarczy oraz maszyny, tartak, płody rolne. Spłonęło także jedno ze zwierząt z hodowanej w gospodarstwie trzody. Poniesione straty są duże.



Źródło: OSP Wola Lubecka.
Foto: OSP Ryglice, Dawid Skruch


Odsłon artykułów:
17463375

Odwiedza nas 109 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…