Święto policji powiatu tarnowskiego

Awanse, nagrody dla najlepszych, gratulacje i podziękowania, a wszystko w scenerii ryglickiego rynku - tak swoje święto obchodzili tarnowscy policjanci. Uroczystościom w sercu XIV- wiecznego miasteczka towarzyszył zorganizowany specjalnie z tej okazji piknik rodzinny.
 

W tym roku chcieliśmy wyjść do ludzi  poza Tarnów. Pokazać również mieszkańcom powiatu jak świętujemy i obchodzimy ten ważny dla nas dzień. Chodziło też o  pokazanie trochę innej twarzy policji niż ta, z którą na co dzień  jesteśmy kojarzeni.
Dzięki zaproszeniu i przychylności władz Ryglic oraz Starostwa Powiatowego w Tarnowie, mogliśmy zorganizować nasze święto w tak urokliwym miejscu –
powiedział szef tarnowskich policjantów insp. Robert Biernat.
 
 
Uroczysta gala rozpoczęła się o punktualnie o 15-tej. Wzięli w niej udział zaproszeni goście- przedstawiciele władz samorządowych, prokuratury, służb mundurowych oraz lokalni parlamentarzyści. Stronę policyjną reprezentował Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Jacek Fabisiak oraz kierownictwo tarnowskiej komendy na czele z jej szefem, komendantem Robertem Biernatem.
 

Awanse na wyższe stopnie przyznano 167 stróżom prawa. Był wśród nich I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Tarnowie podinsp. Mirosław Moryl, który z rąk komendanta Fabisiaka odebrał pagony młodszego inspektora Policji. Stopniem podinspektora Policji może poszczycić się też nadkom. Krzysztof Stańczyk, a  nadkomisarza Policji– kom. Robert Słomski. Nominacje na stopień komisarza Policji otrzymali  podkomisarze Tomasz Jachym i Krzysztof Kogut.
 
Awanse nie ominęły także niższych korpusów. 6 tarnowskich stróżów prawa otrzymało nominację na stopień starszego posterunkowego, 9- na stopień sierżanta Policji, 18-  na stopień starszego sierżanta i aż 45- na sierżanta sztabowego Policji. Korpus aspirantów zasiliło 84 awansowanych - 42 spośród nich odebrało pagony starszego aspiranta, 23- aspiranta, 10- młodszego aspiranta i 9 aspiranta sztabowego Policji.
 
Podczas piątkowej uroczystości 18-tu wyróżniających się w służbie stróżów prawa, docenionych zostało przez władze samorządowe. Za wzorowe wykonywanie zadań, inicjatywę, aktywność, zdyscyplinowanie i wzorową działalność prewencyjną, nagrody ufundowane przez Prezydenta Tarnowa, Starostę Tarnowskiego, Burmistrzów Ryglic, Ciężkowic, Tuchowa, Wojnicza i Żabna oraz Wójtów Gmin Tarnów, Lisia Góra, Skrzyszów, Gromnik, Szerzyny i Rzepiennik Strzyżewski  otrzymali:
podinsp. Mirosław Moryl, który odebrał nagrodę z rąk Prezydenta Tarnowa,
Zastępca Komendanta Miejskiego mł.insp. Marek Put i sierż.szt. Grzegorz Skrężyna  -nagrodzeni przez Starostę Tarnowskiego, oraz :
asp. Paweł Piątek, sierż. Mariusz Nalepa, st.sierż. Łukasz Drobot, asp. Leszek Jajko, sierż. szt. Piotr Bator, asp. Dariusz Wybraniec, asp. Dawid Stus,  asp. Marcin Blacha, st.asp. Łukasz Grzebieniowski, st. sierż. Krzysztof Liszka, mł.asp. Jarosałw Łabędź,  asp. Przemysław Patriak, st. sierż. Dawid Smagacz, sierż. Łukasz Kiełbasa i st.sierż. Mariusz Wójcik                                            
 
Tarnowski magistrat ufundował również nagrody dla Pododdziału Honorowego KMP w Tarnowie.
To grupa 21 policjantów biorących udział w najważniejszych uroczystościach państwowych na terenie naszego miasta i powiatu. Przyznane przez Prezydenta Tarnowa nagrody, odebrał w imieniu policjantów kompanii honorowej jej dowódca podkom. Dariusz Tybon.
 
Doceniając dobrą współpracę z tarnowską Policją, Komendant Miejski insp. Robert Biernat serdecznie podziękował Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie oraz władzom samorządowym za wspieranie jej działań na rzecz bezpieczeństwa publicznego. Wyróżnieni okolicznościowymi ryngrafami zostali insp. Jacek Fabisiak, Prezydent Tarnowa, Starosta Tarnowski, Burmistrz Ryglic, Tuchowa i Wójta Szerzyn. 
 
Brązowym medalem „Za zasługi dla Policji”, nadawanym przez Ministra Spraw Wewnętrznych uhonorowani zostali Marcin Kiwior Wójt Skrzyszowa, Zbigniew Jurkiewicz Burmistrz Ciężkowic, Sławomir Kolasiński Skarbnik Miasta Tarnowa i Tadeusz Pawlik Komendant Straży Miejskiej w Tarnowie.
 
 
Z okazji swojego święta tarnowscy policjanci zorganizowali na  mieszkańców Ryglic piknik. Do późnych godzin popołudniowych rynek w miasteczku tętnił życiem. 
Najmłodsi mogli wziąć udział w przygotowanych specjalnie dla nich konkursach i zabawach, zamienić się na chwilę w technika kryminalistyki lub zobaczyć sprzęt jakim na co dzień posługują się policjanci w swojej pracy. Nieco starsi mogli skorzystać z symulatora wypadku i na własnej skórze poczuć jakie siły oddziałują na kierowcę podczas drogowej kraksy.
 

Podczas pikniku umiejętności swoich podopiecznych zaprezentowali przewodnicy psów, nie zabrakło też popisów antyterrorystów, czyli policjantów od zadań specjalnych. 
 
 
Przed zgromadzoną licznie na ryglickim rynku publiczności, wystąpiła młodzież z ośrodka kultury, wspólną  zabawę umilały występy zespołów i orkiestr dętych.
 
 

Więcej zdjęć:
                           
Zapowiedź wydarzenia:
Tarnowska policja zaprasza na swoje święto,
Imprezowy weekend
 

Informacje i zdjęcia dla portalu Ryglice-okolice.pl dzięki: KMP Tarnów
Ryglice-okolice.pl - piszemy jako pierwsi
 
Odsłon artykułów:
17461627

Odwiedza nas 195 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…