Tuchów liderem, Starostwo partnerem

Tuchów będzie liderem jeśli idzie o budowę centrum rehabilitacyjno-sportowego z krytą pływalnią, samorząd Tuchowa przygotować ma też treść porozumienia o wspólnym sfinansowaniu powstania koncepcji i programu funkcjonalno-użytkowego przyszłego ośrodka. Takie uzgodnienia zapadły na spotkaniu Starosty Tarnowskiego Romana Łucarza z Burmistrzem Tuchowa Mariuszem Rysiem w Starostwie Powiatowym w Tarnowie.
 

Niedawno w biurze Posła Michała Wojtkiewicza, który jest inicjatorem tego przedsięwzięcia, podpisany został list intencyjny o przystąpieniu przez samorządy Powiatu Tarnowskiego i Gminy Tuchów do wspólnej realizacji inwestycji pod nazwą budowa centrum rehabilitacyjno-sportowego z krytą pływalnią w Tuchowie. Ośrodek ma być częściową rekompensatą dla mieszkańców Pogórza za sprzedanie obiektów szpitala w Tuchowie prywatnej spółce.

Teraz poczyniono kolejne uzgodnienia. Na roboczym spotkaniu w Starostwie, w którym oprócz Starosty Łucarza i Burmistrza Rysia uczestniczył także Dyrektor Wydziału Rozwoju Starostwa Powiatowego w Tarnowie Wiesław Gadziała ustalono, że Tuchów będzie liderem jeśli idzie o realizację wspólnej inwestycji. - W późniejszym okresie zdecydujemy jaka będzie nazwa ośrodka i kto w przyszłości będzie go prowadził. Obecnie skupimy się na pierwszym etapie czyli na opracowaniu koncepcji i programu funkcjonalno-użytkowego. Za przygotowanie porozumienia odnośnie finansowania tych prac odpowiedzialny jest samorząd Tuchowa - informuje Starosta.

Dopiero gdy radni Powiatu Tarnowskiego i Gminy Tuchów zaakceptują wizję przyszłego ośrodka z basenem będzie można myśleć o przygotowaniu kosztorysu i rozpocząć starania o pozyskanie środków zewnętrznych. - Wtedy będziemy wiedzieli, ile to naprawdę będzie kosztować i ile trzeba będzie zgromadzić pieniędzy. A zdobyć dodatkowe środki finansowe na pewno będziemy musieli, bo już dziś wiadomo, że bez dotacji zewnętrznej trudno będzie nam z samorządem Tuchowa udźwignąć koszty budowy - zaznacza Starosta.


Info: Starostwo Powiatowu Tarnowskiego
 
Odsłon artykułów:
17521234

Odwiedza nas 156 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…