Wypadki w okolicy. Kronika policyjna

W sobotę przed 3 nad ranem w Ryglicach, kierujący pojazdem marki Audi, 24-letni mieszkaniec miejscowości, jadąc ul. Tarnowską  w kierunku Tarnowa, nie dostosował prędkości do warunków drogowych, utracił panowanie nad pojazdem i zjechał na lewe pobocze. Następnie po przejechaniu całej szerokości jezdni w prawo, uderzył w metrową pryzmę ziemi, po czym dachował. Kierujący doznał ogólnych potłuczeń ciała. W wypadku ucierpiało troje pasażerów. 17-letnia dziewczyna, 20 i 24-latek trafili  do szpitala, ten ostatni na oddział intensywnej terapii.
 
Badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało, ze miał w organizmie 2 promile alkoholu. Mężczyzna  został zatrzymany. Usłyszał zarzut spowodowania, w stanie nietrzeźwości wypadku drogowego, skutkującego spowodowaniem u jednego z pasażerów obrażeń ciała zagrażających życiu. Został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Tarnowie, która wnioskowała do sądu o tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Sąd zastosował wobec mężczyzny właśnie ten środek zapobiegawczy.
 
Do wypadku drogowego doszło także w sobotę wczesnym ranem na autostradzie A4 w miejscowości Bagno, w rejonie brzeskiego węzła. Podczas manewru wyprzedzania autobusu, jadący w kierunku Krakowa renault, w celu uniknięcia zderzenia z jadącym z przeciwka pojazdem, gwałtownie skręciło w prawo, tracąc kontrolę nad maszyną.
W konsekwencji samochód uderzył w znajdującą się po prawej stronie jezdni skarpę.
Wskutek uderzenia ranni zostali pasażerowie, mieszkańcy Podkarpacia.  Nieprzytomny mężczyzna i kobieta przewiezieni zostali do brzeskiego szpitala. Kobieta doznała ogólnych potłuczeń ciała, mężczyzna urazu twarzoczaszki i klatki piersiowej.
Kierujący pojazdem był trzeźwy.
 
Wczoraj przed południem w Ciężkowicach, kierujący fiatem, 18-letni mieszkaniec Zborowic, jadąc ul. Krynicką w kierunku Krynicy, na skrzyżowaniu z ul. 3 Maja, nie dostosował prędkości do warunków na drodze (mokra nawierzchnia) i najechał na lewy bok toyoty, która w tym czasie skręcała w lewo, po czym zderzył się z nadjeżdżającym z przeciwnego kierunku oplem. Pasażerka tego ostatniego doznała urazu kręgosłupa i podejrzenia urazu żeber.
Kierujący poddani zostali badaniu na zwartość alkoholu, z wynikami 0,0.
 
Policjanci z komisariatu Tranów-Centrum zatrzymali w sobotni wieczór na ul. Wałowej w Tarnowie 20-latka z Ryglic, przy którym ujawniono blisko 4 gramy amfetaminy i ponad gram marihuany. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Za posiadanie narkotyków grozi mu do 3 lat pozbawiania wolności.
 

Info: KMP Tarnów
 
Odsłon artykułów:
17521254

Odwiedza nas 241 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…