Sesja naukowa- Otto Schimek

 
Postać żołnierza Wehrmachtu Otto Schimka będzie głównym tematem sesji popularno-naukowej, która ma odbyć się jutro, 28 kwietnia o godz. 15.00 w Domu Kultury w Pilźnie.
 
Sesja odbędzie się z inicjatywy uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Pilźnie. Ma ona przypomnieć człowieka, który w imię wierności swoim przekonaniom sprzeciwił się uczestnictwu w wojennych zbrodniach.
 
W ramach sesji zaplanowano referaty, dyskusje z udziałem publiczności i zaproszonych gości, a także wystawę pamiątek, zdjęć i wydawnictw poświęconych Otto Schimkowi oraz projekcja filmu. Referaty wygłoszą: ks. dr Julian Kapłon, Dariusz Knych, Antoni Uryga, Robert Grochola.
 
Grób Otto Schimka w Machowej, fot. KGGucwa, Wikipedia
 
Otto Schimek ur. w 1925 w Wiedniu, zm. w 1944 w Lipinach. Austriacki żołnierz, służący w czasie II wojny światowej w Wehrmachcie, prawdopodobnie rozstrzelany za odmowę wykonania wyroku śmierci na polskich cywilach. Okazywał często przejawy humanitaryzmu. Jego grób znajduje się w Machowej. O losach Schimka opowiada film dokumentalny Casus: Otto Schimek z 1993.
 
Odsłon artykułów:
17462006

Odwiedza nas 68 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…