Opłatek strażacki regionu tarnowskiego

Zgodnie z tradycją, w okresie Świąt Bożego Narodzenia strażacy Ochotniczych Straży Pożarnych oraz Państwowej Straży Pożarnej spotykają się w Tarnowie, aby złożyć sobie życzenia i połamać się opłatkiem. Tegoroczne spotkanie miało miejsce 21 grudnia.


Fot. ZPOSP Tarnów

W Sali Urzędu Wojewódzkiego im. Wiesława Wody w Tarnowie po raz ósmy spotkali się strażacy z powiatu bocheńskiego, brzeskiego, dąbrowskiego i tarnowskiego. Na uroczystość przybyli m.in.: ks. biskup Andrzej Jeż ? Ordynariusz Diecezji Tarnowskiej, Edward Siarka ? poseł, a zarazem prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie, parlamentarzyści ziemi tarnowskiej, Stanisław Sorys - wicemarszałek województwa małopolskiego, nadbryg. Andrzej Mróz - Małopolski Komendant Wojewódzki PSP w Krakowie, Andrzej Barnaś z- ca Komendanta Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie oraz księża kapelani na czele z kapelanem wojewódzkim Państwowej Straży Pożarnej ks. Władysławem Kuligiem. W spotkaniu uczestniczyli także: z-ca prezydenta Tarnowa Henryk Słomka Narożański, starostowie, burmistrzowie, wójtowie, prezesi Zarządów Oddziałów Powiatowych ZOSP RP, komendanci miejscy i powiatowi PSP, komendanci Policji, Wojskowej Komendy Uzupełnień, Straży Miejskiej i Zakładowej Straży Pożarnej, oraz byli Komendanci PSP.


Fot. ospzurowa.pl

W spotkaniu uczestniczyła duża grupa młodzieży i dzieci z Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych oraz licznie przybyłe delegacje druhen i druhów jednostek OSP i funkcjonariuszy PSP z regionu. Łącznie przybyło ok. 2 tysięcy strażaków.

W trakcie uroczystości z repertuarem kolęd wystąpił Chór ?MARIANUS? z Rzepiennika Strzyżewskiego pod przewodnictwem Piotra Burkota oraz kapela ?Siemiechowianie? z Siemiechowa.

Spotkanie w którym uczestniczyło ponad 1000 osób odbyło się w bardzo serdecznej i miłej atmosferze. Uczestnicy łamiąc się opłatkiem złożyli sobie serdeczne życzenia świąteczno- noworoczne.

Więcej: zposptarnow.pl

Odsłon artykułów:
17269834

Odwiedza nas 174 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…