Tarnowskie spotkanie opłatkowe władz samorządowych

W Urzędzie Wojewódzkim w Tarnowie odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe władz samorządowych.

Podczas spotkania 19 grudnia tarnowscy harcerze przekazali gospodarzom Betlejemskie Światło Pokoju. Po raz dwudziesty czwarty, harcerze i harcerki Związku Harcerstwa Polskiego przekazują w Polsce światło, które zostało rozpalone w Betlejem w Grocie Narodzenia Pańskiego.

Organizatorami tarnowskiego spotkania opłatkowego byli: wojewoda małopolski Jerzy Miller, marszałek województwa małopolskiego Marek Sowa, prezydent Tarnowa Roman Ciepiela, starosta powiatu tarnowskiego Roman Łucarz, starosta brzeski Andrzej Potępa, starosta dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski. Po raz pierwszy w spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele powiatu brzeskiego i dąbrowskiego.

Biskup Tarnowski Andrzej Jeż poświęcił opłatki i udzielił zebranym błogosławieństwa. W czasie spotkania łamano się opłatkiem i śpiewano kolędy.

Z kolei ulice Tarnowa przemierzał wóz z siankiem bożonarodzeniowym dla mieszkańców miasta i powiatu, któremu towarzyszyła grupa kolędnicza ?Kumotry?, śpiewając kolędy i pastorałki. Organizatorem tego przedsięwzięcia było Starostwo Powiatowe w Tarnowie. Podobny artykuł: Sianko dla miasta i powiatu

Źródło: powiat.tarnow.pl, własne

Odsłon artykułów:
17269833

Odwiedza nas 170 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…