Gimnazjalistka uratowała życie

Uczennica drugiej klasy skrzyszowskiego gimnazjum zachowała się prawdziwie po bohatersku. Udzieliła ona pierwszej pomocy porażonemu prądem i nieprzytomnemu tacie.

Ojciec Bernadetty został porażony prądem. Gdy piętnastolatka usłyszała, że dzieje się coś niepokojącego, pobiegła, aby sprawdzić, co się stało. Zobaczyła leżącego ojca, który nie oddychał i nie miał pulsu. Jej kuzyn zadzwonił po pogotowie, tam pouczono, aby pomóc nieprzytomnemu. Konieczne okazało się rozpoczęcie akcji reanimacyjnej. Podjęła szybką decyzję i przystąpiła do uciskania klatki piersiowej. Wykonała to tak, jak uczono ją w szkole. Po dziesięciu minutach przyjechało pogotowie i podjęło dalsze czynności ratownicze. Pacjent na miejscu odzyskał oddech i krążenie a po przewiezieniu do szpitala również przytomność. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze. W dużej mierze jest to zasługa dzielnej gimnazjalistki, Bernadetty Budzik.

Zasługę w zdobytych umiejętności mają także nauczyciele Zespolu Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II i Gimnazjum w w Skrzyszowie do której uczęszcza mieszkanka Trzemesnej. Za swoją postawę otrzymała od wójta Skrzyszowa Marcina Kiwiora prezent w postaci laptopa.

Źródło: www.szkola-skrzyszow.okay.pl, inne

Odsłon artykułów:
17016192

Odwiedza nas 252 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…