Podziel się z innymi na temat Katynia

Jak się okazuje, na temat ofiar Katynia i innych miejsc Golgoty Wschodu, jest wciąż za mało informacji. Media, a nawet internet, który dostarcza wiele różnych wiadomości, nie poświęcają zbyt wiele uwagi konkretnym ludziom, którzy zginęli w tym czasie. Czyżby zabito także pamięć w nas?

Bardzo mało informacji można znaleźć o ofiarach agresorów sowietskich związanych z poszczególnymi miejscowościami naszego regionu. Temat praktycznie nie istnieje. Wyjątkiem w okolicy jest strona internetowa Tarnowskiego Kuriera Kulturalnego, która podaje listę katyńską dla miasta Tarnowa: tarnowskikurierkulturalny.blox.pl/2011/04/Tarnowianie-w-Katyniu.html.

Wiele osób z naszego regionu i z naszej okolicy zginęło w Rosji po 1939 r., o czym nie wszyscy wiedzą. Portal Ryglice-okolice.pl prezentuje prawdopodobnie pierwszą taką listę w artykule wcześniejszym: Katyń zabrał ludzi z okolicy - lista ofiar. Być może nie jest to pełna lista.
 
To tylko lista osób, a pod nazwiskami kryją się przecież konkretni ludzie, ich życie, działalność, itd.
Stąd apel do wszystkich ludzi, organizacji, instytucji- aby przypomnieć to, co dotąd nie jest znane. Jeśli ktokolwiek wie więcej na temat ofiar komunizmu w naszym regionie, okolicy, niech podzieli się informacją: Przyślij wiadomość. Nie możemy zapomnieć o tych, co oddali życie za naszą wolność.
 
Odsłon artykułów:
17463318

Odwiedza nas 346 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…