Zalasowa pamięta o Katyniu

 
W przeddzień Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Zalasowej  odbyło się spotkanie uczniów starszych klas naszej szkoły w czasie którego przybliżono  tragiczne losy polskich oficerów,  którzy zostali zamordowani przez NKWD w 1940r. Wśród tych oficerów byli porucznik Franciszek Oskarbski, który zginął w Charkowie i aspirant Policji Państwowej Kazimierz Wróbel zastrzelony w Twerze.
 
Zalasowa, pomnik ofiar NKWD
 
Ku uczczeniu ich pamięci na terenie placu szkolnego 11 listopada 2011 posadzono Dęby Pamięci i zamontowano tablice z  Certyfikatami dającymi prawo naszej szkole, miejscowości, gminie uczczenia poległych w Katyniu.   Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z dyrektorem szkoły Krystyną Olszówka-Łępa zapalili znicze przy pamiątkowym obelisku. Uczniowie także uczcili minuta ciszy pamięć 96 członków polskiej delegacji z Prezydentem RP Lechem Kaczyńskim  na czele, którzy w dniu 10.04.2010r. zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem. Uroczystość zakończyła się odśpiewaniem hymnu państwowego.
 

Źródło i fot. ZS-P Zalasowa
 
Odsłon artykułów:
17521529

Odwiedza nas 72 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…