Szkoły powiatowe z dofinansowaniem od ministra

Szkoły ponadpodstawowe prowadzone przez powiat tarnowski otrzymały dofinasowanie na realizację Przedsięwzięcia „Poznaj Polskę”.

Program „Poznaj Polskę” edycja jesienna 2022 realizowana jest w ramach programu „Polski Ład” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki. Środki zostaną wykorzystane na dofinansowanie wycieczek szkolnych do znajdujących się w Polsce muzeów, miejsc pamięci, obiektów kultury, instytucji popularyzujących osiągnięcia nauki.

Dofinansowanie otrzymały szkoły w Gromniku i Zakliczynie.

Ogólna wartość wszystkich wyjazdów to 108 610 zł. Wysokość przyznawanych przez Ministra Edukacji i Nauki środków na organizację wycieczek to 70 000 zł. Kwoty dofinansowania zależą od liczby uczestników, długości trwania wyjazdu i zaplanowanych miejsc docelowych. Wkład własny w wysokości 38 610 zł pochodzi z wpłat rodziców młodzieży uczestniczącej w wyjeździe.

Wyjazdy odbędą się w październiku, listopadzie i grudniu 2022. W sytuacji, kiedy nie będzie możliwe zrealizowanie wyjazdu do zaplanowanego miejsca, istnieje możliwość zamiany na inny punkt docelowy, znajdujący się w wykazie opublikowanym przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Inf.: Starostwo Powiatu Tarnowskiego

Odsłon artykułów:
17148336

Odwiedza nas 112 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…