Skarby Pogórza "Chleb i wino"

Koło Gospodyń Wiejskich w Ryglicach zorganizowało imprezę pod nazwą Skarby Pogórza "Chleb i wino", która odbyło się 22 sierpnia 2021 r. godz. 16.00 w Parku obok szkoły w Kowalowej.

W programie imprezy znalazły się m.in.:
- degustacja chleba i potraw regionalnych
- prezentacja i degustacja win
- przejazd do winnic
- smakowanie winogron z tegorocznych zbiorów

PROJEKT ZREALIZOWANO PRZY WSPARCIU FINANSOWYM WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO

Koło Gospodyń Wiejskich w Ryglicach zorganizowało spotkanie promujące letnie uroki terenu gminy Ryglice wraz z jej walorami smakowo-enologicznymi. 

Spotkanie miało na celu otwarcie sezonu winobrania. W Kowalowej spotkali się trzej winiarze: miejscowi i zaproszeni z ościennych województw, którzy prezentowali własne wyroby. Uczestnicy wydarzenia mieli możliwość degustowania wina, zasięgnięcia informacji na temat winnicy, pracy winiarzy na winnicy, czy przy produkcji wina. Dla chętnych zorganizowany został przejazd do winnicy oraz jej zwiedzanie.

Celem zadania było także pokazanie starej pogórzańskiej tradycji pieczenia chleba w piecach. Pięć Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Ryglice proponowały degustacje wiejskiego - tradycyjnie wypiekanego chleba i tradycyjnych potraw lokalnych.

Wydarzeniu towarzyszyły dźwięki muzyki.

Działanie swoim zasięgiem objęło obszar nie tylko Małopolski i Podkarpacia, lecz także - za sprawą Internetu - osoby zainteresowane z całej Polski.

Patronat medialny wydarzenia: Ryglice-okolice.pl

Odsłon artykułów:
17462055

Odwiedza nas 241 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…