Kolejni kierowcy stracili prawa jazdy

O 66 km/h dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym przekroczył 50-latek kierujący motocyklem. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Dębiccy policjanci, za nadmierną prędkość, zatrzymali jeszcze prawa jazdy 4 innym kierowcom. Funkcjonariusze apelują o rozsądek i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

W niedzielę, na terenie powiatu dębickiego, 5 kierowców straciło prawa jazdy za nadmierną prędkość w terenie zabudowanym. Wśród nich był niechlubny rekordzista. 50-letni mieszkaniec Dębicy, który kierując motocyklem marki Honda, jadąc ulicą Gawrzyłowską w Dębicy, przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 66 km/h. W niedzielę w Brzeźnicy, policjanci zatrzymali prawo jazdy 37-letniemu mieszkańcowi Bydgoszczy, mężczyzna jechał skodą - 107 km/h. Kolejnym kierującym, który stracił uprawnienia do kierowania tego dnia, był 24-letni mieszkaniec Staszowa. Mężczyzna w Brzeźnicy, w terenie zabudowanym, jechał bmw 105 km/h. Następnym kierowcą, który stracił uprawnienia był 56-letni mieszkaniec Milanówka, który w niedzielę jechał suzuki z prędkością 103 km/h. Z uprawnieniami pożegnał się także 53-letni mieszkaniec Puław, który jechał oplem przez Strzegocice z prędkością 109 km/h. 

Kierującym zostały zatrzymane uprawnienia do kierowania, na najbliższe trzy miesiące.

W piątek przed godz. 20 w Smarżowej, brzosteccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego fiatem brava. Kierowcą pojazdu okazał się 58-letni mieszkaniec Smarżowej. Badanie stanu trzeźwość przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało, że miał ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że mężczyzna posiadał zakaz sądowy do kierowania pojazdami, a pojazd nie miał aktualnych badań technicznych.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości i złamanie zakazu odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat, przedłużenie zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.

Info: Komenda Powiatowa Policji w Dębicy

Odsłon artykułów:
17457025

Odwiedza nas 229 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…