Odszedł do wieczności Ks. prałat Edward Nylec

Ks. prałat mgr Edward Nylec, emerytowany proboszcz parafii Tymbark, zmarł w wieku 78 lat po 53 latach kapłaństwa. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w Tymbarku.

Jak informuje portal Diecezji Tarnowskiej, śp. Ks. prałat mgr Edward Nylec zmarł 16 lutego 2024 roku. Urodzony w Braciejowej, pochodził z parafii Gumniska. Jego droga do kapłaństwa rozpoczęła się po zdaniu egzaminu dojrzałości w Dębicy w 1964 roku, co poprowadziło go do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza 30 maja 1971 roku.

W swojej posłudze duszpasterskiej Ks. Nylec służył jako wikariusz w parafiach Olszyny k. Jasła, Lisia Góra oraz Mielec – Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Jako proboszcz przewodził parafii Wszystkich Świętych w Straszęcinie, a później, od 2003 roku, parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Tymbarku, gdzie pozostał jako rezydent po przejściu na emeryturę w 2016 roku.

Śp. Ksiądz Nylec pełnił wiele funkcji w życiu kościelnym, w tym dziekana dekanatu Tymbark, notariusza, dekanalnego duszpasterza małżeństw i rodzin, asystenta Akcji Katolickiej oraz kapelana Oddziału Zdrowia Psychicznego w Straszęcinie. Za swoje zasługi został odznaczony diecezjalnymi wyróżnieniami Expositorium Canonicale i Rochetto et Mantoletto, a w 2021 roku otrzymał godność Kapelana Jego Świątobliwości.

Ceremonia pogrzebowa rozpocznie się wprowadzeniem ciała śp. Księdza do kościoła parafialnego w Tymbarku 20 lutego o godz. 17.00, a msza święta pogrzebowa odbędzie się dzień później, zakończona pochówkiem na miejscowym cmentarzu.

Odsłon artykułów:
17375196

Odwiedza nas 359 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…