Zaawansowane prace przy budowie łącznika

Poseł na Sejm RP Anna Pieczarka wspólnie z wicemarszałkiem województwa małopolskiego Łukaszem Smółką oraz przedstawicielem samorządu powiatu tarnowskiego Tomaszem Stelmachem sprawdzali postęp prac na terenie budowy łącznika autostradowego na pograniczu Tarnowa i Gminy Wierzchosławice.

To kluczowa inwestycja, która poprawi komfort podróżowania i bezpieczeństwo oraz wpłynie na rozwój naszego regionu. Wykonawcy zadeklarowali, że prace idą zgodnie z harmonogramem, a całość będzie oddana do użytkowania w końcówce tego roku.

W ramach inwestycji wybudowana zostanie droga wojewódzka o długości 2,6 km i most na Dunajcu. Wykonawcą jest firma Metrostav Polska S.A. Koszt łącznika to ponad 155 mln zł, z czego 113 mln zł stanowi unijne dofinansowanie.

Inf.: Starostwo Powiatu Tarnowskiego

Dodajmy, że łącznik autostradowy ma mieć długość ponad 2,5 km, a sam most ponad 800 metrów. Most ma połączyć węzeł autostrady A4 w Wierzchosławicach ze Strefą Aktywności Gospodarczej (SAG) w Tarnowie i Zakładami Grupy Azoty. Powstało już najdłuższe w Polsce przęsło wykonane w technologii betonowania nawisowego o długości 185 m..

Odsłon artykułów:
17520572

Odwiedza nas 229 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…