Akcja charytatywna podczas turnieju tarnowskich policjantów

W sobotę zakończył się V jubileuszowy turniej tarnowskich policjantów połączony ze zbiórką funduszy na rzecz Julki Więcek – córki tarnowskiego policjanta, a także dzieci ze Specjalistycznego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wierzchosławicach-Dwudniakach. Zebrana suma jest imponująca!

Przyszedł czas na otwarcie puszek PCK, do których darczyńcy w ostatnim czasie wrzucali fundusze na pomoc dla Julki i dzieci z ośrodka w Dwudniakach. Zbiórka ta była możliwa dzięki Zarządowi Rejonowemu Polskiego Czerwonego Krzyża w Tarnowie w ramach zbiórki pn. „Pomagamy Potrzebującym – Bądź z nami”.
Dzisiaj (21.03.2023 roku) w siedzibie Polskiego Czerwonego Krzyża w Tarnowie przy ul. Rynek 16 w obecności jego pracowników, a także przedstawicieli ZT NSZZP przy KMP w Tarnowie, prezesa Klubu HDK PCK przy KMP w Tarnowie, a także dyrektora ośrodka w Wierzchosławicach-Dwudniakach i oczywiście taty Julki – Mariusza Więcek, miało miejsce przeliczenie zebranych pieniędzy. Wszystkich zaskoczyła zebrana kwota. Tym razem ludzie dobrego serca, którym nie jest obojętny los Julki i innych dzieci będących w potrzebie przyczynili się do zebrania kwoty 30355 złotych, w tym 26.145 z samej licytacji. Pieniądze zostały wpłacone na konto PCK i będą przekazane na konto Mariusza Więcek na leczenie, opiekę i rehabilitację córki, a także na konto ośrodka w Wierzchosławicach-Dwudniakach.

Policja informuje także, że w minioną sobotę (18.03.2023 r.) w hali sportowej w Wojniczu odbył się V Jubileuszowy Turniej piłki nożnej halowej o Puchar Przewodniczącego ZT NSZZ Policjantów Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, pod patronatem Komendanta Miejskiego Policji w Tarnowie insp. Mariusza Dymury. Wzięło w nim udział 8 reprezentacji komend policji z województwa małopolskiego. Swoje drużyny wystawiły: KMP Tarnów, KMP Kraków, a także KPP w Bochni, Dąbrowie Tarnowskiej, Krakowie, Olkuszu, Oświęcimiu i Zakopanem

Zaciętą rywalizację wygrała drużyna KPP Oświęcim, na drugim miejscu uplasowali się policjanci z tarnowskiego garnizonu, trzecie miejsce wywalczyła reprezentacja KPP Olkusz, a tuż za podium stanęła drużyna policjantów z Dąbrowy Tarnowskiej.

Tym razem policjanci i pracownicy cywilni garnizonu małopolskiego zjednoczyli siły, aby ich sportowa rywalizacja przyniosła pomoc chorej Julce – córce tarnowskiego stróża prawa. Dziewczynka urodziła się z wieloma wadami wrodzonymi i wymaga stałej i kosztownej opieki i rehabilitacji. Turniej w związku z charytatywną zbiórką pieniędzy współorganizował Polski Czerwony Krzyż – Oddział Rejonowy w Tarnowie w ramach akcji pn. „Pomagamy Potrzebującym – Bądź z Nami”. Oprócz tego partnerami projektu były lokalne samorządy, a wsparcia i pomocy udzieliły także firmy i przedsiębiorstwa z Tarnowa i regionu tarnowskiego. Ideę sportowej rywalizacji połączonej z niesieniem pomocy małej Julce Więcek oraz dzieciom z ośrodka w Dwudniakach rozpowszechnili lokalni patroni medialni, Radio Eska oraz STARnowa.TV.

Podczas turnieju na widzów oprócz emocji sportowych czekały inne atrakcje. Policjanci zaprezentowali swoje wyposażenie. Można było oglądnąć quada, motocykle marki BMW, radiowozy, a także pistolety i karabiny. Dla chętnych była możliwość skorzystania z mobilnej strzelnicy. Dorośli, chętni wstąpić w nasze szeregi uzyskali pełną informację od policjantów z tarnowskiego doboru.

W tym roku dodatkowo za sprawą prezesa ochotników z Zakrzowa druha Marka Bachary krwiodawcy mogli oddać honorowo krew w mobilnym punkcie. Krwiobus zaparkował na parkingu przed halą sportową w Wojniczu. W tym roku dawcy przekazali w trakcie sobotniej akcji 6 litrów krwi pełnej dla osób potrzebujących.

Kolejny raz okazało się, że w grupie siła i razem możemy więcej!

Dziękujemy wszystkim, którzy chociażby najmniejszym gestem przyczynili się do tego sukcesu. Jednocześnie wierzymy, że nie był to jednorazowy odruch serca – Julka cały czas potrzebuje wsparcia. Każdy, kto zechce pomóc, może przekazać 1,5%podatku wpisują w zeznanie podatkowe nr KRS 0000037904, podając w informacji uzupełniającej 32427 Więcek Julia.

Inf.: Komenda Miejska Policji w Tarnowie

Odsłon artykułów:
17549001

Odwiedza nas 701 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…