Do Brukseli i Warszawy za wiedzę o Unii Europejskiej

Wyjazdy do Brukseli i Warszawy połączone ze zwiedzaniem Parlamentu Europejskiego oraz Sejmu RP to główne nagrody w I Powiatowym Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej. Gala ogłoszenia zwycięzców odbyła się w Starostwie Powiatowym w Tarnowie.

W I Powiatowym Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej uczestniczyli uczniowie ze szkół ponadpodstawowych powiatu tarnowskiego. W eliminacjach na etapie szkolnych wzięło udział blisko 80 uczniów. Po trzech z każdej szkoły zakwalifikowało się do wielkiego finału, który odbył się w Tarnowie.

- Unia Europejska ma w naszym życiu ważne miejsce. Wiele projektów w szkołach, w których uczestniczą także uczniowie, finansowanych jest ze środków unijnych. Ale warto też wiedzieć, że Polska płaci składki członkowskie i ma swój znaczący udział w ogólnym unijnym budżecie – mówił starosta tarnowski Roman Łucarz podczas gali ogłoszenia zwycięzców.

- Cieszę się, że mogę tu być razem z Wami. Gratuluję wiedzy o Unii Europejskiej, która powinna być naszym wspólnym domem i naszą chlubą – stwierdziła poseł na Sejm RP Anna Pieczarka.

Podczas wręczania nagród obecni byli także: wicestarosta Jacek Hudyma, etatowy członek zarządu powiatu Tomasz Stelmach oraz zastępca dyrektora Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie Maciej Aleksander.

Zwycięzcą I Powiatowego Konkursu o Unii Europejskiej została Maja Jezierska z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciężkowicach. Drugie miejsce zajęła Magdalena Kiełbasa z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Gromniku, a podium uzupełnił Marcel Famuła z ZSOiZ w Ciężkowicach. Na czwartym miejscu uplasował się Mateusz Pancerz z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Zakliczynie. Cała czwórka w nagrodę pojedzie do Brukseli, a wycieczkę ufundowała poseł do Parlamentu Europejskiego, Pani Premier Beata Szydło.

Miejsce od piątego do ósmego zajęli kolejno Damian Grądalski z ZSOiZ w Gromniku, Klaudia Leśniak z ZSOiZ w Ciężkowicach, Piotr Mika z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Żabnie i Julia Gradzi z Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu. Ta czwórka uczniów zwiedzi polski parlament, a wyjazd zorganizuje Pani Poseł Anna Pieczarka.

Inf.: Starostwo Powiatu Tarnowskiego

Odsłon artykułów:
17272397

Odwiedza nas 222 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…