wtorek, 10 luty 2015 01:00

„Wyklęci” – Teatr Nie Teraz

Napisane przez Ogłoszenia, reklamy

Spektakl „Wyklęci” miał swoją premierę 25 i 26 maja 2012 r. w murach Aresztu Śledczego Warszawa-Mokotów. W rankingu miesięcznika „Teatr” podsumowującym sezon artystyczny w 2012 r.

„Wyklęci” – Teatr Nie Teraz
13 lutego 2015 r., godz. 20:00, Tarnów

Gimnazjum nr 4 im. Jerzego Brauna
ul. Bitwy pod Studziankami 5


Powracają bohaterowie zbrojnego oporu przeciw sowietyzacji Polski, setki nazwisk i pseudonimów. Wśród nich ci, o których pamięć już udało się przywrócić (Pilecki, Szendzielorz, Kuraś, Siedzikówna) oraz ci, którzy o tę pamięć wciąż wołają. Choćby Józef Franczak, pseudonim „Lalek”, zamordowany w czasie SB-eckiej obławy w roku 1963… Historia żołnierzy zdradzonych i wyklętych trwa.

Trzeba w końcu wiedzieć, jak nie dać się zapędzić do lasu. Jak nie oddać Ojczyzny tym, którzy jej tylko „używają”, ale wcale jej nie kochają. A potem, jeżeli już do tego dojdzie, trzeba wiedzieć, jak wyjść z tego lasu, w którym w jakże upartym czekaniu na odwrócenie Jałty gnili i ginęli najwspanialsi ludzie pokolenia naszych ojców i dziadów.
Jak z tych zarośli wyprowadzić na scenę cienie będące uosobieniem honoru. Jak to zrobić, aby przede wszystkim dzisiejszym kilkunastolatkom powiedzieć: „Oto oni. Bądźcie im podobni, a Polska będzie lepsza, będzie Polska po prostu”. 
/Tomasz A. Żak/
 
Spektakl „Wyklęci” miał swoją premierę 25 i 26 maja 2012 r. w murach Aresztu Śledczego Warszawa-Mokotów. W rankingu miesięcznika „Teatr” podsumowującym sezon artystyczny w 2012 r. Teatr Nie Teraz za ten właśnie spektakl został nagrodzony obecnością w dwóch kategoriach: „Najlepszy teatr” i „Najlepsze przedstawienie teatru alternatywnego”.
 
Scenariusz, scenografia, reżyseria: Tomasz A. Żak
Aktorzy: Agnieszka Rodzik (Lilka); Ewa Tomasik (Helena); Magdalena Zbylut (Danusia); Wojciech Sarad (Konrad); Przemysław Sejmicki (Janek)
https://www.youtube.com/watch?v=paujDhibLPU
Bilety: 15 zł (możliwość zakupu przed spektaklem)
Rezerwacja : e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Czytany 1199 razy
Odsłon artykułów:
17371639

Odwiedza nas 93 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…