piątek, 22 wrzesień 2023 21:32

Nowe pracownie kompetencji cyfrowych w gminie Skrzyszów

Napisał

Wśród 3075 instytucji biorących udział w konkursie „Pracownia kompetencji cyfrowych”, dwie szkoły z gminy Skrzyszów wyróżniły się i zdobyły prestiżowe nagrody. Dzięki zaangażowaniu całej społeczności szkolnej, placówki te będą teraz korzystać z nowoczesnych pracowni komputerowych.

Dwie szkoły z gminy Skrzyszów, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Skrzyszowie oraz Szkoła Podstawowa nr 1 im. AK w Szynwałdzie, znalazły się w gronie laureatów konkursu. W ramach nagrody, obie szkoły zostaną wyposażone w mobilną pracownię, składającą się z 16 laptopów, przenośną szafą oraz oprogramowaniem i interaktywnym monitorem.

Warto podkreślić, że obie placówki już wcześniej angażowały się w programy edukacyjne dotyczące higieny cyfrowej i cyberbezpieczeństwa. Ich zaangażowanie zaowocowało udziałem w konkursie i zdobyciem cennych nagród.

W dzisiejszych czasach kompetencje cyfrowe są niezbędne. Pandemia COVID-19 tylko potwierdziła, jak ważne jest posiadanie umiejętności korzystania z narzędzi cyfrowych w różnych dziedzinach życia. Dzięki nowym pracowniom, uczniowie będą mogli rozwijać swoje umiejętności w tym zakresie, korzystając z najnowszych technologii.

Konkurs „Pracownia Kompetencji Cyfrowych” jest częścią inicjatywy wspieranej przez Program Operacyjny Polska Cyfrowa i organizowany przez Państwowy Instytut Badawczy NASK.

Czytany 159 razy
Odsłon artykułów:
17161949

Odwiedza nas 93 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…