Najlepsi w małopolskich biegach przełajowych

8 października w Nowym Targu odbyły się Małopolskie Biegi Przełajowe. Wysokie pozycje wywalczyli młodzi sportowcy z naszej okolicy. Na podium stanęli zawodnicy z Lubczy, Tuchowa i Szerzyn.

Na starcie stanęło ponad 2, 5 tysiąca zawodniczek i zawodników ze wszystkich szczebli szkół: szkół podstawowych i gimnazjów (1200) oraz liceów (590). Zawody zorganizowane zostały w ramach Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży Szkolnej.

Pozostali uczesnicy również spisali się bardzo dobrze:

Szkoły podstawowe: Kacper Kozioł, Czermna, 21 miejsce, Bartłomiej Sroka, Żurowa, 25, Patryk Mikrut, Olszyny, 28 miejsce, Faustyna Kokoszka, Olszyny, 29 miejsce, Sokulska Paulina, Szerzyny, 49 miejsce, Kacper Mazur, Żurowa 88 miejsce.

Gimnazjada: Kinga Grygiel, Ryglice, 11 miejsce, Arkadiusz Augustyn, Ołpiny, 13, Mateusz Wójcik, Czermna, 15, Arkadiusz Mikoś, Tuchów, 29, Tomasz Wójcik, Ołpiny, 37, Paweł Jasiczek, Czermna, 43, Michał Ryndak, Olszyny, 69.