Szkoła Podstawowa w Bistuszowej

Publiczna Szkoła Podstawowa w Bistuszowej
Organ prowadzący: Stowarzyszenie Bistuszowian i Uniszowian
Dyrektor: Bogumiła Ziemian
Bistuszowa 82, 33-160 Ryglice
tel./fax : 14 654-00-77
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www: sp.bistuszowa.info
profil na nk.pl

Historia szkoły:
W 1907 r.  założono tutejszą szkołe i lekcje odbywały się w wynajętym budynku. W 1913 r. oddano do użytku nowy budynek szkolny. Do 1907 r. dzieci ze wsi Bistuszowa uczęszczały do szkoły w Burzynie. W czasie I wojny światowej szkoła została w dużej mierze zniszczona. Po wojnie szkołę prowadzono w trudnych warunkach i dokonano remontów. II wojna światowa przyniosła kolejne zniszczenia placówki. W latach 50. XX w. lekcje odbywały się w Bistuszowej oraz w budynku podworskim w Uniszowej. Liczba uczniów sięgała przed wojną ponad stu, natomiast w latach 60. aż 180 i była najwyższa w historii szkoły.
 
W 2003 roku rozpoczęła się rozbudowa szkoły przy jej pierwotnym budynku w Bistuszowej. W 2008 r. Szkoła Podstawowa w Bistuszowej została zlikwidowana. W 2008 r. otwarto nową szkołę prowadzoną już nie przez gminę, ale przez Stowarzyszenie Bistuszowian i Uniszowian. (Źródło: sp.bistuszowa.info)
 

 

Odsłon artykułów:
17474090

Odwiedza nas 233 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…