Turnieje orlikowe

Na obiektach sportowych Orlik w poszczególnych miejscowościach rozgrywane są turnieje o puchar premiera RP.  Uczestniczą w nich drużyny szkół podstawowych i gimnazjów.

Pilzno

W gminie Pilzno w ostatnich meczach zwyciężyły drużyny Publicznego Gimnazjum w Pilźnie i Publicznej Szkoły Podstawowej w Pilźnie. Turniej o ?Puchar Premiera Donalda Tuska? rozegrano na obiektach ?Orlika? w Pilźnie. Drużyny te uzyskały awans do turnieju powiatowego. W jednodniowej rywalizacji wzięło udział osiem zespołów. W kategorii obejmującej rocznik 2000-2001 uczestniczyło pięć drużyn, w rywalizacji piłkarzy z roczników 2002-2003 wystąpiły trzy zespoły. W turnieju zagrały drużyny z Pilzna, Lipin, Łęk Dolnych, Zwiernika i Machowej.

Szerzyny

W turnieju gminy Szerzyny startowało pięć drużyn chłopców i pięć dziewcząt w wieku 10-11 lat oraz 4 drużyny chłopców i dziewcząt w kategorii 12-13 lat.  W turnieju zagrały drużyny ze szkół w Czermnej, Ołpinach, Swoszowej, Szerzynach oraz Żurowej. W kategorii dziewcząt 10-11 lat zwyciężyły dziewczyny z SP w Czermnej i to one mają prawo startowania w kolejnym etapie turnieju. Wśród chłopców 1 miejsce zajęli gospodarze z Szerzyn. W grupie 12-13 lat, wśród dziewcząt zwyciężyły reprezentantki z Ołpin, natomiast Szerzyny zajęły 1. pozycję spośród chłopców.

W Jodłowej i Skrzyszowie trwają mecze, które wkrótce wyłonią zwycięzców turnieju Orlika.


Celem organizacji IV TURNIEJU ORLIKA O PUCHAR PREMIERA DONALDA TUSKA jest promowanie wśród dzieci i młodzieży sportowej aktywności i zasad rywalizacji fair play, aktywizacja lokalnych społeczności oraz zachęta do organizowania różnych działań sportowych na obiektach wybudowanych w ramach programu ?Moje boisko - ORLIK 2012? .

Turniej Orlika przeznaczony jest dla drużyn piłkarskich dziewcząt i chłopców w kategoriach wiekowych 10 ? 11 oraz 12 ? 13 lat. W rozgrywkach mogą uczestniczyć reprezentacje szkół lub klas, drużyny Uczniowskich Klubów Sportowych, jak również tzw. ?dzikie drużyny?.

Turniej będzie rozgrywany w terminie 01 września ? 12 października 2013 roku na czterech szczeblach rozgrywkowych:
?    01.09-18.09 ? eliminacje gminne, lokalne turnieje na Orlikach
?    20.09-25.09 ? eliminacje wojewódzkie (turnieje na wybranych Orlikach)
?    30.09-06.10 ? finały wojewódzkie
?    09-12.10 ? finał ogólnopolski w Warszawie

 

Odsłon artykułów:
17462062

Odwiedza nas 337 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…