S. Burza pojechał z klasą

W sobotę w Rzeszowie rozegrana została czwarta runda Indywidualnych Mistrzostw Świata w wyścigach motocyklowych na długim torze. Stanisław Burza po raz pierwszy wystąpił w tego typu zawodach i zajął wysokie, 7 miejsce.

W sobotę Stanisław Burza po raz pierwszy wystąpił (otrzymał dziką kartę) w zawodach longtracku, czyli żużla na długim torze. Były to zarazem pierwsze zawody, które odbyły się w naszym kraju. Zawodnik pochodzący z Zalasowej startował na specjalnie wypożyczonym na tę okazję sprzęcie. Zdołał on awansować do półfinału 4. rundy mistrzostw, które zostały rozegrane w Rzeszowie i był jedynym Polakiem uczestniczącym w Grand Prix.

Zawodnikowi Kolejarza Opole i wychowankowi tarnowskich Jaskółek udało się wygrać dwa wyścigi. Jednak zabrakło mu punktów, by wziąć udział w finale. Stanisław Burza zajął ostatecznie doskonałe siódme miejsce w turnieju.