O inwestycjach z sołtysami

W Pilźnie odbyło się tradycyjne spotkanie sołtysów poszczególnych miejscowości gminy z burmistrzem Ewą Gołębiowską.

Podczas spotkania omawiano zakres prac inwestycyjnych zaplanowanych do realizacji jeszcze w tym roku w poszczególnych sołectwach gminy Pilzno. Jak informuje strona UM w Pilźnie, przedsięwzięciem najczęściej wskazywanym przez sołtysów jako najpilniejsze do realizacji była budowa i remonty dróg gminnych.

W tym roku największe inwestycje gminy Pilzno prowadzone będą w Strzegocicach i Bielowach, (kontynuacja budowy kanalizacji) oraz w Pilźnie (rozpoczęcie prac przy rewitalizacji rynku).
Także w Słotowej powinna w tym roku rozpocząć się budowa kanalizacji. W Jaworzu Górnym oraz Łękach Dolnych zaplanowano projektowanie sieci wodociągowej i jej budowę, w Machowej modernizacji poddana zostanie jedna z dróg, w Parkoszu, Dobrkowie i Lipinach wybudowane zostanie oświetlenie uliczne, a w przypadku Łęk Górnych trwają starania o pozyskanie pieniędzy na remont drogi na Tuchów. W Gębiczynie jest może się rozpocząć modernizacja budynku dawnej szkoły, a w Gołęczynie budowany będzie wodociąg oraz opracowana ma być kompleksowa koncepcja zaopatrywania w wodę. Ponadto zakłada się także modernizację placów zabaw w Pilźnie, Słotowej, Mokrzcu, Łękach Górnych i Zwierniku.
 
Odsłon artykułów:
17522198

Odwiedza nas 221 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…