Nowy most w SzerzynachW Szerzynach uroczyście otwarto nowy most w ciągu drogi powiatowej Siepietnica – Lubaszowa. Jego budowa kosztowała prawie 1,4 mln zł, a połowa tej kwoty to dotacja z Ministerstwa Transportu.

Most w Szerzynach

Roboty wykonało Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe „GODROM”, które najpierw rozebrało stary, drewniany most, a następnie przystąpiło do wznoszenia nowego obiektu. Pomyślano także o chodnikach dla pieszych, które wyłożone zostały kostką betonową, zabezpieczono również brzegi potoku.

Wójt Szerzyn Stanisław Klimek nie ukrywał zadowolenia, że w jego gminie zlikwidowano kolejne – jak powiedział - „wąskie gardło”, bo trzy lata temu również w Szerzynach, na tej samej drodze, oddano do użytku nowy most. – Była to trudna inwestycja, bo wymagała zamknięcia drogi na jakiś czas, ale wszystko spokojnie przebiegało – mówił wójt.

Starosta Tarnowski Roman Łucarz wyznał, że decyzja o budowie nowego mostu w Szerzynach zapadła na początku roku w ostatniej chwili. – Planowana do remontu droga w Lubczy nie uzyskała unijnego dofinansowania i zdecydowaliśmy, że występujemy o pieniądze na most, gdyż był gotowy projekt – stwierdził. – Dzisiaj cieszymy się z nowego, bezpiecznego obiektu.

Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego Wacław Sychta dziękował Romanowi Łucarzowi, że zaraz po wyborze na starostę podjął temat budowy mostu w Szerzynach. – Ważne, że była przygotowała dokumentacja – twierdził. – Oby jak najszybciej, tak jak kiedyś znikły drogi żwirowe na rzecz asfaltowych, tak teraz nie było już żadnego mostu drewnianego w powiecie.Informacje i fotografie: Starostwo Powiatu Tarnowskiego

Odsłon artykułów:
17450771

Odwiedza nas 122 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…