Lekcje przyrody ZSP RygliceKlub Wolontariuszy i Koło Biologiczne przy ZSP Ryglice przeprowadza Lekcje przyrody w okolicznych placówkach szkolnych i wychowawczych. Poznawanie przyrody, zamiłowanie do świata flory i fauny, spotkanie egzotycznych zwierząt - to tylko niektóre walory tego wyjątkowego przedsięwzięcia.


Lekcja przyrody w Burzynie
Lekcja przyrody w Burzynie

Inicjatorem Lekcji przyrody jest nauczyciel biologii w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Ryglicach, Rafał Baczyński. W działania zaangażował sporą grupę uczniów tutejszej placówki.

Rafał Baczyński, lekcje przyrody, ZSP Ryglice
Rafał Baczyński, nauczyciel ZSP Ryglice, twórca Lekcji przyrody

Współpracująca z nim grupa woluntariuszy oraz członków Koła Biologicznego spotkała się do tej pory z uczniami i wychowankami kilkunastu szkół i domów dziecka w wielu miejscowościach regionu.

Pomoc woluntariuszy w lekcjach przyrody
Pomoc woluntariuszy w lekcjach przyrody

Nauczycielowi Rafałowi Baczyńskiemu w przerowadzeniu tych niezwykle wyjątkowych i ważnych pod względem edukacyjnym lekcji pomagają m.in.: Teresa Słota, Patrycja Wszołek, Katarzyna Jacher, Szczepan Pyrcz, Mikołaj Stańczyk, Paulina Morąg, Kinga Kantor, Paulina Banach, Katarzyna Warzecha, Olga Leszkiewicz, Anna Ryba, Daria Wawrzaszek, Sylwia Pędrak, Katarzyna Augustyn, Barbara Stańczyk.

Pomoc woluntariuszy w lekcjach przyrody

Pomoc woluntariuszy w lekcjach przyrody

Lekcje, które pomagają zbliżyć się nie tylko młodym ludziom do przyrody, odbyły się w ostatnim czasie m.in. w Koszycach Małych, Zbylitowskiej Górze, Swoszowej, Burzynie, Lubczy, Joninach, Zalasowej, Szerzynach, Ołpinach, w Społecznym Przedszkolu Językowym w Tarnowie, w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej w Tarnowie.

Dom dziecka w Tarnowie
Spotkanie w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej w Tarnowie

Trzeba jeszcze dodać, że tego typu prezentacje mają miejsce także w ramach różnych ważniejszych wydarzeń na terenie szkoły i poza nią. Do ZSP w Ryglicach przychodzą także zainteresowani, aby obejrzeć tę niezwykłą hodowlę biologiczną i inne cenne dzieła przyrody.

Spotkanie w Joninach
Spotkanie w Joninach

Hodowane gatunki w ryglickiej szkole ponadgimnazjalnej to: karaczan olbrzymi, madagaskarski, patyczaki, straszyki, pająki: ptasznik olbrzymi, tygrysi, wielobarwny, gady: wąż zbożowy, mleczny, pyton królewski, agamy brodete, żółwie żółtolice oraz akwarium 300 litrowe.

Zobacz więcej zdjęć:

{webgallery}BurzynBurzynBurzynBurzynBurzynBurzynBurzynBurzynBurzynDom dziecka w TarnowieDom dziecka w TarnowieDom dziecka w TarnowieDom dziecka w TarnowieDom dziecka w TarnowieDom dziecka w TarnowieJoninyJoninyJoninyJoninyOłpinyOłpinyOłpinyPrzedszkole w TarnowiePrzedszkole w TarnowiePrzedszkole w TarnowiePrzedszkole w TarnowiePrzedszkole w TarnowieRafał BaczyńskiSwoszowaSwoszowaSwoszowaSwoszowaSwoszowaSwoszowaSwoszowaSwoszowaSzerzynySzerzynyZalasowaZalasowaZalasowaZalasowaZalasowa{/webgallery}

Odsłon artykułów:
17522238

Odwiedza nas 575 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…