Stypendia gminy Tarnów dla młodych talentówGmina Tarnów przyznała kolejne stypendia dla młodych utalentowanych osób. Tym razem wsparcie otrzymało czworo młodych muzyków.

Stypendia od gminnego samorządu otrzymała tym razem czwórka adeptów muzyki: Nikola Kądziołka w Poręby Radlnej, Miłosz Marcinkiewicz z Koszyc Małych oraz Agnieszka i Adrianna Siedlik z Woli Rzędzińskiej. Najmłodsza z całej grupy, pierwszoklasistka Nikola Kądziołka jest utalentowaną wokalistką, która odniosła już spore sukcesy w regionie i w kraju.

Dodajmy, że uczniowie mogą otrzymać od samorządów wsparcie w formie stypendiów socjalnych, o czym pisaliśmy szerzej w artykule Pomoc socjalna uczniom. Ranking gmin. Wyjątkowo zdolni uczniowie zarówno ze szkół publicznych, jak i niepublicznych, mogą ponadto starać się o stypendium za wyniki w nauce lub za osiągnięcia sportowe. Wyjątkowo wybitni uczniowie mogą się starać o stypendium ministra edukacji narodowej lub premiera. Uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, uzdolnieni w kierunku matematyczno-przyrodniczym lub technicznym, którym trudna sytuacja materialna utrudnia rozwój edukacji, mogą starać się o tzw. stypendium unijne.

W wielu przypadkach gminy wykorzystują tylko formę pomocy socjalnej dla uczniów. Rzadziej wykorzystuje się stypendia dla szczególnie uzdolnionych. Kilka dni temu młode talenty uhonorował Powiat Tarnowski, o czym pisaliśmy w: Wyróżnienia powiatu tarnowskiego dla uczennic z Jonin

Odsłon artykułów:
17013838

Odwiedza nas 82 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…