Konkurs przyrodniczy w LubczyW Zespole Szkół w Lubczy miał miejsce finał I Międzypowiatowego Konkursu Przyrodniczego. Najlepszą okazała się uczennica szkoły podstawowej w Joninach.


Pod koniec maja odbył się finał I Międzypowiatowego Konkursu Przyrodniczego w Lubczy pod hasłem „Woda jako środowisko życia. Przeznaczony był on dla uczniów klas IV - VI szkół podstawowych. Zainteresowanie konkursem było bardzo duże, w finale uczestniczyło 78 uczniów z 27 szkół, uczniowie wykazali się dużą wiedzą, laureaci otrzymali cenne nagrody a wszyscy uczniowie słodycze i upominki. Na uwagę zasługuje przedsięwzięcie jakiego podjęła się szkoła, w szczególności dyrektor Barbara Golec oraz nauczyciel przyrody Maria Pasek. W oczekiwaniu na wyniki konkursu uczniowie wraz z opiekunami uczestniczyli w prelekcji przygotowanej przez Parki Krajobrazowe oraz w występie artystycznym przygotowanym przez uczniów Zespołu Szkół w Lubczy.

1 miejsce w konkursie wywalczyła Julia Jodłowska z SP Joniny, drugie- Monika Ciężadło z ZSP-SP nr 2 Wola Rzędzińska, trzecie- Dawid Dulian z SP nr 15 Tarnów. W pierwszej dziesiątce znaleźli się także: Krystyna Furtak z Pogórskiej Woli, Natalia Kozioł ze Skrzyszowa, Wojciech Mazurkiewicz z Tuchowa.

Organizatorem Konkursu był Zespół Szkół w Lubczy we współpracy z Samorządowym Centrum Edukacji w Tarnowie. Patronat honorowy nad konkursem sprawowali: burmistrz gminy Ryglice, dyrektor Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego oraz Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Krakowie.

Źródło: www.sce.pl

Odsłon artykułów:
17548932

Odwiedza nas 275 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…