Sukcesy Katarzyny WnękKatarzyna Wnęk z Lubczy zdobyła 1 miejsce w III Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki i Pieśni Religijnej "Miłosierdzie Boże Wyśpiewać Chcę" w Tarnowie. Kilka dni wcześniej 1 miejsce wywalczyła także w Międzypowiatowym Turnieju Sztuki Recytatorskiej „POSZUKIWANIA” 2014.
W Tarnowie w parafii pw. Miłosierdzia Bożego miał miejsce trzeci już ogólnopolski festiwal "Miłosierdzie Boże wyśpiewać chcę". Do konkursu stanęło blisko trzystu uczestników z czterech województw. Występujących oceniało jury pod przewodnictwem ks. prof. Andrzeja Zająca. Festiwal rozpoczął się w piątek (10 października). Po dwóch dniach przesłuchań, w niedzielę, nagrodzono zespoły i solistów. W czasie Frstiwalu odbyły się także okolicznościowe koncerty.

Szczegółowe wyniki konkursu "Miłosierdzie Boże wyśpiewać chcę": http://www.diecezja.tarnow.pl/index.php/wiadomoci/w-parafiach/5320-zespol-amici-z-tarnowa-zdobyl-grand-prix-festiwalu-piosenki-i-piesni-religijnej.html

Grand Prix festiwalu otrzymał zespół AMICI z Tarnowa. Były też sukcesy wykonawców z naszej okolicy. Spośród przedszkolaków
wyróżnienie zdobył Zespół Biedronki z Tuchowa. Wśród solistów kategorii młodzieżowej 1 miejsce wyśpiewała Katarzyna Wnęk z Lubczy. Pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach wywalczyli także: Martyna Ogonowska z Żabna, Paweł Trojak z Dębicy, zespół „Iskierki Miłosierdzia" z Tarnowa i „Iskierki Jezusa" z Mikołajowic.

Kilka dni temu w Żabnie miały miejsce eliminacje powiatu tarnowskiego Międzypowiatowego Turnieju Sztuki Recytatorskiej „POSZUKIWANIA” 2014. Przeprowadziła go Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie. Jury pod przewodnictwem Pawła Chojnowskiego, dyrektora DDK, przewodniczący w kategorii szkoły podstawowe - recytacja, przyznało 1 miejsca dla Agaty Kaczówki z Sieradzy oraz Michała Mazura z Żabna. Natomiast komisja pod przewodnictwem Ilony Stanaszek z MCK „Sokół” w kategorii poezja śpiewana, przyznała 1 miejsce dla Katarzyny Wnęk z gimnazjum w Lubczy. 2 miejsce wywalczyła Kinga Kluzek z tejże szkoły. Finał Międzypowiatowego Turnieju Sztuki Recytatorskiej POSZUKIWANIA 2014 odbędzie się 22 października w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Brzesku.

Szczegółowe wyniki: http://www.biblioteka.zabno.pl/index.php/archiwum/22-2013/28176-poszukiwania-najlepszych-recytatorow-powiatu-tarnowskiego-zakonczone

Dodajmy, że Kasia Wnęk z Lubczy ma już na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień, m.in. w ryglickim konkursie "Chrześcijaninem być". Muzyka zajmuje ważne miejsce w jej życiu, m.in. swoim talentem uświetnia uroczystości, uczy się grać, śpiewa w gminnym zespole ludowym "W Kuźni u Kowala" z Kowalowej.

Odsłon artykułów:
17013995

Odwiedza nas 326 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…