Jubileuszowy koncert orkiestry z SiedliskW Domu Kultury w Tuchowie Parafialna Orkiestra Dęta z Siedlisk zagrała noworoczny koncert. Orkiestra świętuje jubileusz 5-lecia swojej działalności.

Podczas koncertu przedstawiona została historia orkiestry i jej artystyczna droga w czasie pięciu lat. Dokonania w edukacji muzycznej członków orkiestry oraz wykonanie licznych koncertów w Siedliskach, Tuchowie oraz w Małopolsce. Okolicznościowe listy gratulacyjne wręczyli: burmistrz Tuchowa – Mariusz Ryś oraz dyrektor Małopolskiego Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu – Antoni Malczak. W imieniu orkiestry gratulacje odebrali proboszcz parafii Chrystusa Króla w Siedliskach ks. Jan Wieciech, kapelmistrz Bogdan Stefan, prezes Sylwester Łątka. Koncert poprowadziła Małgorzata Broda z Małopolskiego Centrum Kultury w Nowym Sączu. Zakończył się owacją publiczności, a jego mistrzowskie wykonanie na długo pozostanie w pamięci licznie zgromadzonym. Przed nim odbyła się próba generalna. (Źródło: tuchow.pl)

Myśl o powstaniu Orkiestry Parafialnej w Siedliskach k/ Tuchowa zrodziła się w czasie Jubileuszu 75-lecia parafii w 2008 r. Spotkało się wówczas 7 osób. Henryk Łątka zaproponował, aby podjąć współpracę z Bogdanem Stefanem byłym kapelmistrzem Orkiestry Sanktuaryjnej w Tuchowie, który podjął się tego zadania. Równolegle więc z próbami orkiestry rozpoczęła działalność parafialna szkoła muzyczna, w której zajęcia prowadziło kilku muzyków. Od marca 2009 r. naukę gry na instrumentach podjęło ponad 50 młodych ludzi nie tylko z Siedlisk. Zajęcia prowadzono w miejscowej szkole. Wkrótce zakupiono instrumenty i zagrano poraz pierwszy w czasie Rezurekcji. Potem nastąpiły kolejne występy w czasie uroczystości kościelnych. Orkiestra z Siedlisk ma na swoim koncie wiele koncertów i nagród w konkursach m.in. 2 miejsce w nowosądeckim "Echu Trombity".

Odsłon artykułów:
17450661

Odwiedza nas 266 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…