Świętowano w Ładnej

W miniony weekend w miejscowości Ładna odbyła się kolejna edycja imprezy pn: "Dzień Kultury Wsi Polskiej" oraz Dożynki Gminy Skrzyszów.

Podczas sobotniej imprezy można było m.in. podziwiać można było wystawę rzemiosła artystycznego, odbyła się również degustacja potraw regionalnych przygotowana przez KGW w Ładnej i Koło Gospodyń Wiejskich w Siedliszowicach. Można było stworzyć samodzielnie naczynie z gliny na stoisku Marii Mikosz z Ładnej. Na scenie wystąpiły zespoły muzyczne z terenu Gminy Skrzyszów oraz zagrała kapela "Skrzyszowianie". Całość zwieńczył koncert zespołu „KONWÓJ” z Krakowa. i zabawa taneczna.

Natomiast w niedzielę 18 sierpnia odbyły się Dożynki Gminy Skrzyszów. Po Msza świętej o godzinie trzynastej w kościele parafialnym w Ładnej, korowód dożynkowy przeszedł z kościoła na miejsce dożynek. Tam rozpoczęły się obrzędy dożynkowe i prezentacja wieńców poszczególnych sołectw. Po prezentacji komisja konkursowa oceniła wieńce i towarzyszące jej występy artystyczne poszczególnych sołectw. 1 miejsce zajął wieniec ze Skrzyszowa. Później odbyła się aukcja produktów regionalnych oraz występ formacji tanecznej "Koda" oraz koncert grupy "Turnioki".

Linki do galerii zdjęć znajdują się w rubryce Foto-okolice - Fotorelacje na stronie głównej portalu

Źródła: www.szynwald.pl, skrzyszow.pl, tuszynwald

 

Odsłon artykułów:
17463408

Odwiedza nas 71 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…