Uczennice z Kowalowej pod skrzydłami aniołaW Wielogłowach koło Nowego Sącza odbył się Finał VII Wojewódzkiego Przeglądu Działań Artystycznych z cyklu „Pod skrzydłami anioła", w którym wysokie pozycje zdobyły uczennice z Kowalowej.


Spośród dwóch tysięcy uczestników konkursu oraz 160 wyróżnionych i 50 nagrodzonych znalazły się uczennice SP Kowalowa, które wzięły udział w Konkursie Literackim wierszy autorskich. Gabriela Chajec zajęła 2 miejsce a Aleksandra Stojak otrzymała wyróżnienie.

Organizatorem konkursu jest Pałac Młodzieżowy w Nowym Sączu oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży „Fabryka Marzeń”. Patronatem konkursu i zarazem gospodarzem finału jest firma Wiśniowski. Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku szkolnym z województwa małopolskiego. Jego celem jest kultywowanie tradycji i zwyczajów bożonarodzeniowych. W tegorocznej, VII edycji, uczestnicy przygotowywali prace w trzech kategoriach: plastycznej – „Moja kartka bożonarodzeniowa”, literackiej – „Poezja własna” oraz muzycznej – „Na Anielską nutkę”.

Odsłon artykułów:
17457083

Odwiedza nas 202 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…