Zawody Automobilklubu Stomil Dębica- Jodłowa - Dzwonowa

23 września tj. w najbliższą niedzielę w Jodłowej i Dzwonowej odbędą się Samochodowe Zawody Klubowe organizowane przez Automobilklub Stomil Dębica.
 
Zawody rozgrywane są na wybranych odcinkach dróg Powiatu Ropczycko ? Sędziszowskiego i Powiatu Dębickiego. W sezonie 2012 przewidziano cztery rundy i właśnie czwarta odbędzie się w okolicy- trasa będzie przebiegać w miejscowościach: Jodłowa i Dzwonowa.
  • data: 23 września 2012, godz. 9-17
  • trasa: 2,7 km przejeżdżana 6 razy (zapoznawczy, 2 treningowe, 3 wyścigowe) - w sumie 16,2 km
 Ryglice-okolice.pl - patron medialny
 
 Więcej informacji: www.akstomil.pl

Automobilklub ?Stomil" powstał w 1973 roku. Jest jedną z najstarszych organizacji pozarządowych na terenie Dębicy. Organizacja powstała z inicjatywy miłośników motoryzacji i sportów motorowych pracujących w fabryce opon, jej członkami zostali konstruktorzy, technolodzy oraz kierownicy działów fabryki. Utworzenie dębickiego Automobilklubu przyniosło korzyści obu stronom. Opony konstrukcji pracowników ówczesnego Stomilu testowane były w skrajnych warunkach, a sam klub z roku na rok stawał się coraz aktywniejszy organizując szereg imprez sportowych: wyścigi górskie, okręgowy Rajd Ziemi Dębickiej oraz Rajd Stomilu - również w obsadzie międzynarodowej.

Długą tradycję ma współpraca ze Stowarzyszeniem Auto Klub Dziennikarzy Polskich przy organizacji Międzynarodowych Sympozjów Sportowo-Turystycznych Dziennikarzy. Członkowie klubu przygotowują trasę rajdu, notatki nawigacyjne, pełnią funkcję komisarzy sportowych oraz tworzą biuro obliczeń wyników. Trasy rajdów przebiegają po północnej - nizinnej stronie Dębicy oraz południowej - górzystej.

Najważniejsze zadania jakie postawiły sobie obecne władze klubu, to: rozwój sportów popularnych wśród dzieci i młodzieży (cyklotrial) oraz popularyzacja sportów motorowych poprzez organizację zawodów typu KJS czy Super OS. Stałym elementem organizowanych przez klub imprez jest test wiedzy o ruchu drogowym, co powinno zaowocować poprawą bezpieczeństwa i kultury na drogach regionu.

Odsłon artykułów:
17450627

Odwiedza nas 214 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…