Policjanci uratowali tonącą w Wisłoce


 
Wczoraj (wtorek, 15 lipca) wieczorem dyżurny komendy jasielskiej został powiadomiony, że w Jaśle w rzece Wisłoce tonie kobieta. Funkcjonariusze, którzy zjawili się natychmiast na miejscu zdarzenia, sprawdzając wskazany rejon usłyszeli głośne wołanie o pomoc. Z brzegu zauważyli tonącą kobietę, którą silny nurt rzeki wciągał pod wodę. Policjanci bez wahania wskoczyli do wezbranej wody, aby ratować tonącą. Po chwili funkcjonariusze wyciągnęli ją z rwącej rzeki na brzeg. Kobieta była przytomna, lecz wycieńczona. Policjanci ustalili, że jest nią 31-letnia mieszkanka Jasła. Jak się okazało była nietrzeźwa. Miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Pokrzywdzona oświadczyła, że w czasie kąpieli porwał ją nurt i nie była w stanie dopłynąć do brzegu. Po przybyciu karetki pogotowia, funkcjonariusze przekazali kobietę pod opiekę lekarską. Trafiła do jasielskiego szpitala, jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

2 lipca na drodze w Strzegocicach patrol policji mierzący prędkość pojazdów, zarejestrował przekroczenie prędkości kierującego peugeotem 407. Kierowca pojazdu m.in. podjął niebezpieczny manewr wyprzedzania w rejonie skrzyżowania dwóch samochodów. Funkcjonariusze odjeżdżającego w pośpiechu kierowcę peugeota zatrzymali kilkaset metrów dalej. Kierujący tłumaczył swój pośpiech podróżą na lotnisko. Mężczyzna przewoził czworo pasażerów: dwóch mężczyzn oraz kobietę z 4-miesięcznym dzieckiem. Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym policjanci zatrzymali nierozważnemu kierowcy prawo jazdy oraz skierowali wniosek do Sądu Rejonowego w Dębicy. Sąd 10 lipca wydał postanowienie o zasadnym zatrzymaniu prawa jazdy 24-letniemu mieszkańcowi Jasła. Postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Dębicy.

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, który miał miejsce w minionym tygodniu w Siepietnicy. Przebiegającego przez drogę 7-latka potrącił samochód, który jechał na trasie Gorlice - Jasło. Na skutek wypadku chłopiec z obrażeniami został zabrany przez zespół karetki pogotowia do jasielskiego szpitala, gdzie pozostał na dalszym leczeniu. Kierujący samochodem był trzeźwy. Okoliczności potrącenia będą wyjaśniane w toku prowadzonego postępowania.

Źródło: KPP Dębica, KPP Jasło, KWW Rzeszów

Odsłon artykułów:
17520284

Odwiedza nas 104 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…