Gmina Skrzyszów wspiera tarnowską policję

Pokaźne wsparcie ze strony władz gminy Skrzyszów otrzymała wczoraj tarnowska policja.W komendzie miejskiej przy ul. Traugutta wójt Skrzyszowa Marcin Kiwior przekazał na ręce szefa tarnowskich policjantów insp. Roberta Biernata, wart 5,5 tysiąca złotych nowy sprzęt. Ufundowaną w całości ze środków gminnych darowiznę stanowiły urządzenie do pomiaru zawartości alkoholu w organizmie oraz służący w pracy techników kryminalistyki dalmierz laserowy, drogomierz elektroniczny, aparat cyfrowy z kompletem halogenów i wykorzystywana do zabezpieczenia śladów wraz z podłożem szlifierka kątowa.

Urządzenie pomiarowe jest szybkim i prostym w obsłudze bezkontaktowym wskaźnikiem obecności alkoholu w wydychanym powietrzu. Jego zaletą jest krótki czas oczekiwania na kolejny pomiar i możliwość pomiaru stężenia alkoholu w pomieszczeniach. Ten bezustnikowy alkomat jest dziesiątym urządzeniem tego typu, wykorzystywanym w swojej pracy przez policjantów z Tarnowa. Używany do wstępnych kontroli kierowców, doskonale sprawdza się w przypadkach konieczności wykonania badań dużej ilości osób, w krótkim czasie.
Dalmierz laserowy to przyrząd wykorzystywany podczas oględzin miejsca zdarzenia. Służy do dokonywania pomiarów odległości od obiektów, w pomieszczeniach zamkniętych np. w miejscach zabójstw i kradzieży z włamaniem. Elektroniczny drogomierz wykorzystywany jest przez kryminalistyków do pomiarów odległości w terenie otwartym np. w miejscach wypadków drogowych i pożarów.

Doposażenie policji w nowoczesny sprzęt to tak naprawdę inwestycja w bezpieczeństwo publiczne. Jeśli w ten pośredni sposób możemy przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców naszej gminy, to z całą pewnością warto to robić-podkreślał wójt Marcin Kiwior. Radości z nowych nabytków nie krył także komendant tarnowskiej policji. Przekazany dzisiaj alkomat jest kolejnym narzędziem do walki z plagą polskich dróg, jakimi są nietrzeźwi kierowcy. Będzie wykorzystywany przez policjantów z posterunku w Skrzyszowie-powiedział insp. Robert Biernat. Pozostały, ufundowany przez samorząd Skrzyszowa sprzęt od wczoraj służy policjantom zespołu techniki kryminalistycznej.Info: KMP Tarnów

Odsłon artykułów:
17546045

Odwiedza nas 103 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…