Z seniorami o bezpieczeństwie

Dobiegający końca tydzień minął pod znakiem debat społecznych, zorganizowanych przez tarnowską policję z myślą o najstarszych mieszkańcach miasta.

W poniedziałek (25.11) do wspólnej dyskusji w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej zaprosili seniorów, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Myślą przewodnią spotkania było bezpieczeństwo osób starszych w ruchu drogowym.Policjanci przekazali informacje na temat zasad bezpiecznego uczestnictwa w ruchu uwzględniające ograniczenia wynikające z wieku, radzili jak zachować się gdy dojdzie do wypadku drogowego, a obecni na miejscu ratownicy medyczni, przeprowadzili praktyczny instruktaż z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Wczoraj (28.11.) w dyskusję na temat bezpieczeństwa seniorów z seniorami włączyli się policjanci Wydziału Prewencji tarnowskiej Komendy Miejskiej. Poświęcone w głównej mierze szeroko rozumianemu bezpieczeństwu osób starszych i prewencji kryminalnej spotkanie, zgromadziło w Centrum Sztuki Mościce sporą grupę zainteresowanych.Naszym celem jest zwrócenie uwagi osób starszych, które są szczególnie narażone na działania przestępców, na zagrożenia z jakimi mogą z ich strony spotkać się w życiu codziennym i wskazaniu sposobów ich unikania-powiedział Naczelnik Wydziału Prewencji tarnowskiej Komendy Miejskiej kom. Grzegorz Habel.Podczas wczorajszego spotkania seniorzy mieli okazję poznać skalę zagrożenia na terenie miasta i powiatu, dowiedzieli się także jakie metody działania stosują przestępcy w stosunku do osób starszych i co robić, by nie paść ich ofiarą. Poruszony został także ważny temat przemocy domowej i uzależnień.

W spotkaniach z seniorami prócz policjantów, na czele z I Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Tarnowie mł. insp. Mirosławem Morylem, udział wzięli przedstawiciele instytucji zajmujących się bezpieczeństwem publicznym, instytucji pomocowych, oraz przedstawiciel tarnowskiej kurii i Diecezjalny Duszpasterz Trzeźwości.

Podsumowujący debaty Komendant Mirosław Moryl, podziękował wszystkim seniorom za przybycie, aktywny udział i cenne uwagi. Podkreślił znaczenie bezpośredniej rozmowy i wymiany poglądów na temat bezpieczeństwa osób starszych.Lepsze poznanie tego środowiska oraz jego oczekiwań związanych z naszą służbą jest niezwykle cenne . Dzięki takim spotkaniom możemy lepiej wsłuchać się z głos i potrzeby starszego pokolenia, po to by zapewnić seniorom maksimum bezpieczeństwa.Z całą pewnością wszystkie płynące z ostatnich spotkań uwagi i wnioski ukierunkują nasze działania profilaktyczne na przyszłość
-powiedział Komendant Moryl.

Odsłon artykułów:
17371694

Odwiedza nas 162 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…