OSP powiatu tarnowskiego podsumowało rok 2014

Podsumowano działalność Zarządu i Prezydium OP ZOSP RP w Tarnowie.

W 2014 roku obyło się dwa posiedzenia Zarządu i cztery posiedzenia Prezydium Zarządu OP ZOSP RP w Tarnowie. W czasie spotkań m.in. dokonano podziału dofinansowania dla OSP z terenu powiatu do zakupu sprzętu i umundurowania w oparciu o złożone wnioski. Podjęło również decyzję w sprawie dofinansowania do remontu remiz m.in. dla OSP Koszyce Małe, OSP Rzepiennik Biskupi, OSP Meszna Opacka.

Tarnowski ZOSP przypomniał najważniejsze wydarzenia w roku 2014 w powiecie tarnowskim. Oto niektóre z nich:

- Sukces Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej z Szerzyn, która zajęła pierwsze miejsce w ramach konkursu „Najlepsi z najlepszych” za swoją działalność w 2013 r.

- Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Zwycięzcy uczestniczyli w eliminacjach wojewódzkich OTWP w Krakowie - Nowej Hucie. W eliminacjach na szczeblu centralnym, które odbyły się w Lublinie Konrad Filipak (gm. Szerzyny) zdobył 10 miejsce, a Dominik Wąs (gm. Tuchów) - 11 miejsce.

- Powiatowy Finał Konkursów: „Nie wypalaj Traw” i „Kiedy dzwonie po straż pożarną” dla najmłodszych uczniów szkół podstawowych

- Powiatowe obchody Dnia Strażaka. Dzień ten wspólnie uczcili strażacy Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych miasta i powiatu tarnowskiego, oraz funkcjonariusze pożarnictwa w stanie spoczynku.

- Regionalne zawody sikawek konnych w Klikowej. W zawodach uczestniczyła m.in. ekipa OSP Lubcza

- Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych w Rzepienniku Strzyżewskim. Pierwsze miejsce zajęła orkiestra OSP Żurowa, drugie orkiestra z OSP Szerzyny , a trzecie orkiestra z OSP w Rzepienniku Strzyżewskim. W Trzyciążu odbył się XI Wojewódzki Przegląd Orkiestr Dętych Ochotniczych Straży Pożarnych woj. małopolskiego. W Przeglądzie I miejsce zdobyła Orkiestra z OSP Żurowa.

- Pielgrzymka strażaków do Tuchowskiego Sanktuarium. 77 pocztów sztandarowych, rzesze strażaków (w tym roku aż z 3 województw) uczestniczyły w Pielgrzymce Strażaków na rozpoczęcie Wielkiego Odpustu Tuchowskiego.

- Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze w Zakliczynie dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

- Wojewódzka Pielgrzymka Strażaków do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

- Powiatowe ćwiczenia na obiekcie Szpitala Położniczo - Operacyjny im. Św. Elżbiety Sp. z o.o. Roztoka, gm. Zakliczyn.

- Powiatowe ćwiczenia - Ośrodek Jazdy Konnej Stare Żukowice, Nowa Jastrząbka, gm. Lisia Góra.

- Wojewódzkie ćwiczenia taktyczno-bojowe „AZOTY 2014” na terenie zakładu Grupa Azoty S.A. w Tarnowie.

Przed strażakami powiatu tarnowskiego pozostało jeszcze Regionalne Spotkanie Opłatkowe Strażaków 21 grudnia.

Więcej informacji: zposptarnow.pl

O większości z tych wydarzeń informowaliśmy w niniejszym portalu dzięki współpracy medialnej z ZOSP w Tarnowie i poszczególnymi jednostakmi z terenu powiatu.

Odsłon artykułów:
17016240

Odwiedza nas 269 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…