Mobilizacja wojska w Tarnowie?

W dniach 6 - 10 października odbyły się krótkotrwałe ćwiczenia wojskowe żołnierzy rezerwy w WKU w Tarnowie.

Do szkolenia przystapili żołnierze rezerwy, którzy posiadają nadane do Wojskowej Komendy Uzupełnień w Tarnowie przydziały mobilizacyjne. Ćwiczenia przeprowadzili żołnierze i pracownicy WKU. Rezerwiści w trakcie szkolenia doskonalili swoje umiejętności.

10 października zakończono szkolenie, które podsumował Wojskowy Komendant Uzupełnień płk Zbigniew Skurnowicz. Mianował on m.in. kpr. pchor. rez. Artura Kapustę na stopień starszego kaprala. (Źródło: tarnow.wku.wp.mil.pl)

Pojawiły się głosy, że w Polsce szykuje się mobilizacja związana z wydarzeniami na Ukrainie. Rzecznik prasowy Sztabu Generalnego Wojska Polskiego mówi o powrocie do szkoleń, które powinny się po prostu normalnie odbywać i nie jest to mobilizacja wojenna. W minionym roku przeszkolono ok. 3 tys. żołnierzy rezerwy. Obowiązek mobilizacyjny dotyczy osób, które przeszły kmisję wojskową przed 2008 r. i mają poniżej 60. roku życia. Trzeba jednak dodać, że przeprowadzone ćwiczenia pojawiły się właśnie w czasie realnego zagrożenia wojną.


Odsłon artykułów:
17521410

Odwiedza nas 307 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…