Kto nagra sesję w Ryglicach? Poszukiwana osoba do obsługi kamery

W gminie Ryglice od wielu lat jest prowadzona bardzo ożywiona dyskusja szczególnie na tematy polityki lokalnej. Dzieje się to na blogach internetowych o charakterze forów. Autorzy tych stron oraz komentujący często wnikliwie przyglądają się pracy burmistrza, radnych i instytucji gminnych. Takiego nasilonego zjawiska nie obserwuje się w sąsiednich gminach. W gminie Ryglice ponadto rejestruje się także sesje rady - to wyjątek, jeśli chodzi o mniejsze jednostki samorządowe. 

Jednym z takich miejsc, obecnie najbardziej odwiedzanych w sieci jest strona "Lepsze Jutro Gminy Ryglice" znajdująca się pod adresem lepszeryglice.cba.pl. Wyjątkowość tej strony stanowiły od początku jej istnienia nagrania wideo sesji rady miejskiej w Ryglicach oraz zebrań w poszczególnych sołectwach. Rejestrowanie sesji w dyżych miastach, powiatach, sejmikach jest czymś zupełnie normalnym i mieści w kanonie demokracji, natomiast filmowanie zebrań w gminie Ryglice spotykało się nieraz ze sprzeciwem obradujących.

Nagrywanie sesji rady przez twórców "Lepszych Ryglic" i "Lepszego Jutra" wpłynęło na zapoczątkowanie rejestrowania obrad przez sam urząd miejski. Dzięki nagraniom odwiedzający bloga oraz stronę urzędową mogli siedząc w domu przypatrywać się głosowaniom, dyskusjom obradujących oraz burmistrza. Czasami bywało, że autorzy bloga nie mogli być na sesji i nie rejestrowali obrad. Zdarzyło się, że urząd wtedy też nie nagrywał.

Z tego też powodu "Lepsze Jutro", choć wymaga to nie małego poświęcenia, zmuszone zostało do kontynuowania rejestrowania sesji. Taka sytuacja pojawiła się na przykład teraz, ponieważ w najbliższy piątek odbędzie się kolejna sesja rady miejskiej w Ryglicach, a współautor "Lepszych Ryglic" nie może nagrywać i poszukuje pilnie osoby chętnej do filmowania.Odsłon artykułów:
17521252

Odwiedza nas 237 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…