Nastolatka potrącona przez ciężarówkę w Ładnej

16-latka została poważnie ranna po potrąceniu przez samochód ciężarowy w miejscowości Ładna, po czym przewieziono ją do szpitala w Krakowie.

Jak informuje tarnowska Policja, w środę 6 grudnia wieczorem, w miejscowości Ładna na drodze krajowej 94, doszło do poważnego wypadku, w którym 16-letnia dziewczyna została potrącona przez zestaw ciężarowy. Po wypadku ratownicy medyczni, strażacy oraz policjanci natychmiast zareagowali, udzielając pierwszej pomocy poszkodowanej.

Według ustaleń, nastolatka wysiadła z autobusu i przeszła za nim, nieświadoma zbliżającego się pojazdu ciężarowego. Kierowca ciężarówki, próbując uniknąć zderzenia, gwałtownie skręcił i zahamował, ale mimo to doszło do potrącenia. Po zatrzymaniu pojazdu, kierowca udzielił pierwszej pomocy dziewczynie, aż do przybycia zespołu ratunkowego, który przewiózł ją najpierw do szpitala w Tarnowie, a później do szpitala uniwersyteckiego w Krakowie.

Policja, bazując na zgromadzonym materiale dowodowym, w tym zeznaniach świadków i monitoringu, prowadzi dochodzenie w celu wyjaśnienia wszystkich okoliczności zdarzenia. Wypadek ten stanowi przypomnienie o konieczności zachowania szczególnej ostrożności przy przechodzeniu przez drogi.

Odsłon artykułów:
17529716

Odwiedza nas 212 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…