Rewitalizacja centrum Tarnowca nabiera kolorów

Tarnowiec w gminie Tarnów przechodzi kolejny etap odnowy swojego centrum, gdzie tereny rekreacyjno-kulturalne otrzymują nowe życie dzięki ambitnemu programowi nasadzeń. Projekt, wspierany przez Polski Ład, przekształca serce wsi w oazę zieleni i relaksu.

W ramach kontynuacji rewitalizacji, centrum Tarnowca zyskuje nową, zieloną odsłonę. Prace, finansowane w 95% z Programu Inwestycji Strategicznych, obejmują nasadzenia drzew, krzewów i roślin ozdobnych, a także zakładanie trawników z mikrokoniczyną. Działania te wpisują się w szerszy projekt odnowy obszarów, które niegdyś zajmowały Państwowe Gospodarstwa Rolne.

Projekt, o wartości 200 tysięcy złotych, zakłada nie tylko zazielenienie, ale i oczyszczenie oraz zagospodarowanie skarpy w centralnej części wsi. Wszystko po to, by stworzyć przestrzeń przyjazną mieszkańcom i zachęcającą do spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Sołtys Tarnowca, Jan Nowak, z entuzjazmem wypowiada się o postępach prac: "Gdy rośliny rozkwitną, centrum wsi zamieni się w kolorowy, pełen życia zakątek." Również lokalni radni, jak Jarosław Drwal, wyrażają zadowolenie z jakości prac wykonywanych przez lokalne firmy oraz z perspektywy korzystania z odnowionej przestrzeni.

Mimo pewnego zniecierpliwienia mieszkańców związanego z czasem trwania inwestycji, ostateczny rezultat ma stanowić rekompensatę za wszelkie niedogodności. Nowe centrum, z tężnią solankową, sceną, placem zabaw i innymi udogodnieniami, obiecuje stać się sercem społeczności lokalnej.

Zakończenie prac planowane jest na najbliższe tygodnie, a ich efekt będzie mógł być podziwiany przez mieszkańców już w tym roku, podkreślając zaangażowanie wsi w tworzenie przestrzeni sprzyjających integracji i wypoczynkowi.

Odsłon artykułów:
17474041

Odwiedza nas 50 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…