poniedziałek, 12 marzec 2018 16:27

Debata z policjantami w Szerzynach

Napisał

Kilkadziesiąt osób wzięło udział w debacie społecznej, która odbyła się w niedzielne popołudnie w Szerzynach.

Wczoraj wczesnym popołudniem kilkudziesięciu mieszkańców gminy Szerzyny oraz przedstawiciele władz samorządowych skorzystało z zaproszenia policjantów z Tarnowa i Tuchowa i wzięło udział w debacie społecznej pod nazwą „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ”.

Stronę policyjną reprezentował I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Tarnowie mł. insp. Witold Ślęzak, który rozpoczął spotkanie. W dalszej części głos zabrał Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie kom. Robert Kozak. Zapoznał mieszkańców z aplikacją internetową Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa - narzędziem służącym do diagnozy aktualnych zagrożeń społecznych, najbardziej dokuczliwych dla lokalnego środowiska, aplikacją „Moja Komenda” i założeniami programu „Dzielnicowy bliżej nas”. Przedstawił również ofertą działań profilaktycznych realizowanych przez tarnowską Policję w szkołach na terenie Tarnowa i powiatu z dziećmi, młodzieżą, a także seniorami.

W debacie wzięli także udział Specjalista zespołu ds. Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie asp. sztab. Agnieszka Seyrlhuber oraz policjanci Komisariatu w Tuchowie - Komendant Komisariatu podinsp. Marcin Mucha orazdzielnicowa z terenu Gminy Szerzyny sierż. Angelika Wojtanowska-Jarek. Obecny na debacie Kierownik Posterunku Policji w Szerzynach mł. asp. Mariusz Wójcik przedstawił mieszkańcom Szerzyn stan bezpieczeństwa na terenie gminy oraz wyniki pracy policjantów miejscowego posterunku.

Po wystąpieniu Wójta Gminy Szerzyny Grzegorza Gotfryda mieszkańcy gminy mieli możliwość podyskutowania i uzyskania odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Co warte podkreślenia, pozytywnie ocenili bezpieczeństwo na terenie swojej gminy i zgodnie przyznali, że powstanie Posterunku Policji w Szerzynach znacznie ułatwiło im i uczyniło wygodniejszym kontakt ze służbami Policji w razie zagrożenia lub zaistnienia takiej potrzeby.

Info, foto: KMP w Tarnowie

Zapowiedź wydarzenia: Debata o bezpieczeństwie w Szerzynach

Czytany 853 razy
Odsłon artykułów:
13040761

Odwiedza nas 226 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…