piątek, 05 styczeń 2018 11:50

Aktywne tablice

Napisał

Trzy szkoły na terenie gminy Skrzyszów zostały wyposażone w nowoczesne pomoce dydaktyczne.

Szkoła Podstawowa nr 1 i Szkoła Podstawowa nr 2 w Skrzyszowie otrzymały po 2 tablice interaktywne z projektorami ultrakrótkoogniskowymi, a Szkoła Podstawowa w Szynwałdzie tablicę interaktywną z projektorem oraz monitor interaktywny.

Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu w kwocie 42 tys. zł uczniowie będą mogli korzystać z nowoczesnych technologii podczas codziennych zajęć szkolnych.

W lipcu br. Rada Ministrów podjęła uchwałę w sprawie ustanowienia rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2017-2019 – „Aktywna tablica”. W ramach programu szkoły podstawowe zostaną wyposażone w tablice interaktywne, projektory, głośniki czy interaktywne monitory dotykowe. 

Dodajmy, że w regionie tarnowskim ze wsparcia skorzysta wiele szkół prowadzonych przez gminy i inne podmioty. Na liście znalazły się m.in. placówki w Ołpinach, Szerzynach, Olszynach, Joninach, Tuchowie, Burzynie, Karwodrzy, Siedliskach, Piotrkowicach, Dąbrówce Tuchowskiej, Łowczowie, Mesznej Opackiej, Pilźnie, Strzegocicach, Jodłowej.

Czytaj także: Aktywna tablica

Reha Plus Fizjoterapia Ryglice

Czytany 874 razy
Odsłon artykułów:
13271696

Odwiedza nas 111 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…