czwartek, 05 październik 2017 11:37

Aktywna tablica

Napisał

W regionie tarnowskim wiele szkół skorzysta z programu rządowego "Aktywna tablica".

W lipcu br. Rada Ministrów podjęła uchwałę w sprawie ustanowienia rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2017-2019 – „Aktywna tablica”. W ramach programu szkoły podstawowe zostaną wyposażone w tablice interaktywne, projektory, głośniki czy interaktywne monitory dotykowe. 

Na program w latach 2017-2019 przewidziana jest łączna kwota blisko 280 mln, z czego 224 mln zł będzie pochodziło z budżetu państwa. Program finansowany jest w 80% ze środków budżetu państwa i w 20% z wkładu własnego organów prowadzących szkołę.

W Małopolsce kwota wnioskowana wynosi ponad 7,6 mln zł, a wsparcie otrzyma 559 szkół. Podobne liczby dotyczą Podkarpacia.

W regionie tarnowskim ze wsparcia skorzysta wiele szkół prowadzonych przez gminy i inne podmioty. Do poszczególnych placówek trafi zwykle ok. 14 tys. zł. Na liście znalazły się szkoły podstawowe m.in. w Ołpinach, Szerzynach (gm. Szerzyny), dwie szkoły w Skrzyszowie, Szynwałdzie (gm. Skrzyszów), Joninach (gm. Ryglice), Tuchowie, Burzynie, Karwodrzy, Siedliskach, Piotrkowicach, Dąbrówce Tuchowskiej, Łowczowie, Mesznej Opackiej (gm. Tuchów), Pilźnie, Dobrkowie, Jaworzu Górnym, Parkoszu, Strzegocicach (gm. Pilzno), dwie szkoły w Jodłowej (gm. Jodłowa), Olszynach (gm. Rzepiennik Strzyżewski - plus cztery inne szkoły).

Czytany 723 razy
Odsłon artykułów:
12734387

Odwiedza nas 315 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…