poniedziałek, 08 luty 2016 01:00

Daria i Kamil z medalami

Napisał

Daria Nawój i Kamil Damian wrócili z medalami zawodów wspinaczkowych w Bilczy.

W minioną niedzielę, 7 lutego w Bilczy koło Kielc, rozegrane zostały zawody wspinaczkowe dla dzieci. Znakomicie spisali się podopieczni sekcji wspinaczki sportowej Edyty Ropek klubu MKS Tarnovia. Daria Nawój wywalczyła srebro, Kamil Damian brąz, w kategorii 10-13 lat w grupie zaawansowanej.

Dla podopiecznych Edyty Ropek był to pierwszy w ich sportowej karierze start w zawodach wspinaczkowych w boulderingu, mali wspinacze startowali w grupie zaawansowanej. Główny cel wyjazdu, jakim było poznanie specyfiki tej konkurencji wspinaczki sportowej, został przez wszystkich zawodników w pełni osiągnięty. Bonusem są dwa medale, wywalczone przez Darię Nawój – srebro w kategorii 10-13 lat dziewczynek i Kamila Damiana – brąz w kategorii 10-13 lat chłopców.

Pozostali zawodnicy również spisali się dobrze, zdobywając punkty na przygotowanych problemach wspinaczkowych. Julita Kapias wywalczyła 5 miejsce w kategorii 6-9 lat, Sebastian Florek zajął 4 miejsce, Aleksander Gurgul 7 miejsce, Dominik Wojtanowski 8 miejsce – chłopcy rywalizowali w kategorii 10-13 lat.