wtorek, 16 kwiecień 2024 20:07

Sukcesy tuchowskich judoków na międzynarodowych zawodach

Napisał

Judocy z Tuchowa odnieśli sukcesy na międzynarodowym turnieju w Bardejovie oraz w pucharze Europy kadetek w Berlinie, zdobywając medale i cenne doświadczenie.

Jak informuje Urząd Miejski w Tuchowie, judocy z tuchowskiej sekcji wykazali się doskonałą formą na międzynarodowej arenie. Jan Dziga zdobył złoty medal w kategorii do 81 kg podczas turnieju w Bardejovie, zwyciężając w czterech pojedynkach. Jego kolega z klubu, Kacper Bator, wywalczył brąz w wadze do 66 kg, a Antoni Okaz zajął dziewiąte miejsce w kategorii do 60 kg.

Tymczasem siostry Natasza i Nina Potok rywalizowały w pucharze Europy kadetek w Berlinie. Nina uplasowała się na piątej pozycji w wadze do 44 kg, natomiast Natasza była dziewiąta.

Najbliższe zawody, Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Trzebnicy, to kolejna okazja dla tuchowskich judoków, aby zdobyć kolejne medale. Natasza i Nina Potok oraz Kornelia Ciszek mają szansę na kolejne sukcesy.