sobota, 06 czerwiec 2015 02:00

Finały sportowe szkół powiatu tarnowskiego

Napisał

Na obiektach TOSiR Tarnów - Mościce odbył się finał powiatu tarnowskiego w drużynowej lidze lekkoatletycznej i sztafetach gimnazjalistów. Najlepszymi drużynami lekkoatletycznymi zostali reprezentanci chłopców oraz dziewcząt z Wojnicza.

W sztafecie 4x100 m zwyciężyli uczniowie z Radłowa i uczennice z Tuchowa. W sztafecie szwedzkiej wygrały drużyny z Wojnicza. Awans do Finału Wojewódzkiego wywalczyły wyżej wymienione drużyny. W zawodach udział wzięło 233 zawodników i zawodniczek szkół powiatu tarnowskiego.

W Woli Rzędzińskiej rozegrano mecze finałowe powiatu tarnowskiego gimnazjalistów w piłce nożnej. Najlepsi okazali się piłkarze z Zalasowej. Kolejne miejsca zajęli: Radłów, Ciężkowice, Wola Rzędzińska.

Zakończyły się także powiatowe rozgrywki finałowe w czwórboju lekkoatletycznym dla szkół podstawowych w Mościcach. Wśród dziewcząt najlepsze okazały się ekipy z Tuchowa i Gromnika, a spośród chłopców zwycięzcami zostali uczniowie z Woli Rzędzińskiej 1 i Tuchowa. W zawodach startowało 93 uczniów szkół  podstawowych, a do kolejnej fazy  - Mistrzostw Rejonu Tarnowskiego awansowały wyżej wymienione drużyny.

Szczegóły: pszs-tarnow.blogspot.com