Areszt za rozbój

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 48-letni mieszkaniec Starej Jastrząbki (gm. Czarna), podejrzany o rozbój. Sprawca, trzymając w ręku nóż, zażądał od pracownika stacji paliw wydania alkoholu i papierosów. Przestępstwo to jest zagrożone karą pozbawienia wolności nie krótszą niż 3 lata.

13 marca br. dyżurny dębickiej komendy otrzymał zgłoszenie o rozboju na ulicy Rzeszowskiej. Mundurowi pojechali we wskazane miejsce i potwierdzili fakt usiłowania rozboju na pracowniku stacji paliw. Z ustaleń policjantów wynikało, że mężczyzna wszedł do budynku stacji i trzymając w ręce nóż, zażądał wydania alkoholu oraz papierosów. Zdecydowana reakcja pracownika stacji udaremniła próbę rozboju.

Zatrzymany 48-letni mężczyzna został przewieziony do dębickiej komendy, gdzie złożył obszerne wyjaśnienia. Dzień później Sąd Rejonowy w Dębicy zastosował wobec mieszkańca Starej Jastrząbki areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo kodeks karny przewiduje kare pozbawienia wolności nie krótszą niż 3 lata. 

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Dębicy.

Info: KPP w Dębicy

Odsłon artykułów:
17367639

Odwiedza nas 164 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…