Nietypowe znalezisko w centrum Tarnowa

Radziecki karabin przeciwpancerny ukryty pod cienką warstwą ziemi został wykopany przez operatora koparki podczas prac budowlanych na jednej z posesji w centrum miasta.

Nietypową broń ujawnił operator koparki, który wykonywał prace ziemne przy jednej z posesji w centrum Tarnowa. Przygotowując teren budowy wykopał sporej długości metalowy przedmiot, przypominający karabin. Wezwał na miejsce policjantów. Dyżurny skierował tam mundurowych z Zespołu Minersko-Pirotechnicznego tarnowskiej komendy. Ci potwierdzili, że nietypowy przedmiot to radziecki karabin przeciwpancerny PTRD. Został on zabezpieczony przez policyjnych techników. W Komisariacie Policji Tarnów-Zachód zostanie wszczęte postępowanie, nad którym nadzór będzie sprawowała tarnowska prokuratura. Po zakończeniu czynności będzie podjęta decyzja odnoście przekazania znaleziska lub jego utylizacji.

O takich znaleziskach należy każdorazowo informować policjantów, którzy w ramach swoich czynności sprawdzają, czy nie doszło do naruszenia artykuły 263 kodeksu karnego.

Inf.: Komenda Miejska Policji w Tarnowie

wykonywanie instalacji elektrycznych tel. 889210355

Odsłon artykułów:
16369724

Odwiedza nas 372 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…